Ασταμάτητη και στο πρωτάθλημα η Ελπίς!

Μετά τον θεσμό του Κυπέλλου, η Ελπίς Μεσοχωρίου εντυπωσίασε και στην πρεμιέρα του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, κερδίζοντας με το άκρως εντυπωσιακό 6 – 1, τη νεοφώτιστη ομάδα της Αναγέννησης Ευαγγελισμού.

Οι γηπεδούχοι προηγούνταν στο σκορ με 5 – 1 από το πρώτο κιόλας ημίχρονο! Στο 8′ ο Κουζιώνης με σουτ από θέση βολής άνοιξε λογαριασμό για να απαντήσουν οι φιλοξενούμενοι δύο λεπτά αργότερα με τον Κώστα Ράντζα με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Οι παίκτες του Μιχάλη Τζιατζιά όμως ξαναπήραν αμέσως το προβάδισμα. Στο 11ο λεπτό ο Τσιάρας κέρδισε πέναλτι και ο Καρακώστας δεν λάθεψε για το 2 – 1. Στο 18′ τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1 ανέβασε ο Θοδωρής Ρακιντζόγλου με σουτ από πλάγια θέση, ενώ στο 25′ ο Γκαραβέλης με σουτ μέσα από τη περιοχή πέτυχε το 4 – 1. Πριν οι ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο Κουζιώνης με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του αειθαλή, Βρασίδα Κοντοθανάση πέτυχε το 5 – 1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό 6 – 1, στο 75ο λεπτό με πλασέ του Τσιάρα.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Μιχάλης Τζιάτζιας): Λεκάι, Αλιπρασίτης (46′ Χαράλαμπος), Λέτσιος (65′ Πατσιτός Θ.), Μήσιος, Φράντζας Ρ. (55′ λ.τ. Καλογιάννης), Κοντοθανάσης, Καρακώστας, Ρακιντζόγλου, Τσιάρας, Γκαραβέλης (75′ Καραγιάννης), Κουζιώνης.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κώτυλης): Χανανάς, Ντόκος Ι., Βαλατσός (46′ Μήτσιας), Ράτζας Κ., Φάκας Χ. (35′ Μητούλας), Τσάτσος, Ρεγκέ, Μουταφίδης (55′ Φάκας Απ.), Ντόκος Δ. (76′ Παπαευθυμίου), Κώτυλης, Ράντζας Αθ.