Ασταμάτητη η Ακαδημία Τυρνάβου!

Δίχως να δείξει κανένα… έλεος, η Ακαδημία Τυρνάβου έκανε «σμπαράλια» τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης, τον οποίο και ισοπέδωσε με το ευρύ 7 – 1!

Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί καθόλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Τον «χορό των γκολ» άνοιξε με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα ο Στάμου, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1 – 0. Ενώ έξι λεπτά αργότερα ήρθε ο Σπυρόπουλος με πανομοιότυπο τρόπο να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Μάλιστα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Ακαδημία Τυρνάβου «καθάρισε» το ματς. Καθώς στο 44ο λεπτό, ο Παπαχατζής με κεφαλιά, από εκτέλεση φάουλ του Στάμου, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε. Με το «καλημέρα» της «επανάληψης», στο 46’, κεφαλιά του Λώζου, μετά από συνδυασμό των Παπαχατζή και Στάμου και το 4 – 0 είναι γεγονός.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 54’ όταν ο Γιώργος Κίτσας με πλασέ, μετά από πάσα του Γεράσιμου Κίτσα μείωσε σε 4 – 1. Όμως στο 72’ οι γηπεδούχοι πέτυχαν και 5ο τέρμα, με πλασέ του Λώζου, μετά από πάσα του Γαλάρα.

Μάλιστα έξι λεπτά μετά ο ίδιος  παίκτης με πλασέ πέτυχε και δεύτερο σκορ στο ματς κάνοντας το 6 – 1, για να έρθει στο 84’ με σουτ μέσα από τη περιοχή ο Στάμου, μετά από ωραία ατομική ενέργεια, να κάνει το τελικό 7 – 1.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Χαλκιάς, Παπαχατζής Β. (55′ Μπουζούκας), Κουβεντάρης, Δασκαλόπουλος, Κόκκας, Μπάκος Κ., Στάμου, Παπαχατζής Ι., Ρεβήσιος (46′ Λώζος), Σπυρόπουλος (65′ Γαλάρας), Κατσαβός.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Μεϊμάρογλου (30′ Ελιζόπουλος Σ.), Σκέντζας Β., Βασιλείου Π. (60′ Ελιζόπουλος Ν.), Σερέτης Π., Κανής, Σκέντζας Χρ., Παϊτέρης, Μιχαλόπουλος, Κίτσας Γ., Κίτσας Γερ., Στρατής Π. (25′ λ.τ. Στρατινάκης).