Ασταμάτητη η Φορτούνα Κουτσοχέρου!

Με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στον 4ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, η Φορτούνα Κουτσόχερου, επικρατώντας με το εμφατικό 9 – 1 του Μαρίνου Αντύπα, νωρίς το μεσημέρι (13:00) της Κυριακής (07/10) στο βοηθητικό γήπεδο της Γιάννουλης.

Το σκορ για τους ποδοσφαιριστές του Βασίλη Κυριάκου άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό ο Γιάννης Παζάρας με κοντινή κεφαλιά, για να πάρει την σκυτάλη στο 14′ ο Βαλάντης Τσιάμης με σουτ μετά από εκτέλεση φάουλ του Μητράκα. Από εκεί και έπειτα ο Δημήτρης Σιούτας έκανε το 0 – 3, ενώ ο Γιάννης Παζάρας με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στη συνάντηση ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 4.

Στην επανάληψη, η Φορτούνα έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της, πετυχαίνοντας άλλα πέντε τέρματα, με τους Σιούτα, Μπακογιάννη, Χατζή και Παζάρα, με τον τελευταίο να σημειώνει καρέ τερμάτων. Για τους γηπεδούχους το γκολ της τιμής σημείωσε ο Κόσσυβας.

Μαρίνος Αντύπας (Βασίλης Παπαϊωάννου): Σουλτσιώτης, Μπακόλας, Παπαδόπουλος Δ., Βλασιάδης, Παπαϊωάννου, Κουμπούρας, Ζαχαρός, Σούρλας, Κόσσυβας, Παπαδόπουλος Η., Ευαγγέλου.

Φορτούνα Κοτσοχέρου (Βασίλης Κυριάκος): Τσιάντας, Καπνόπουλος, Μητράκας, Μπακογιάννης, Φονιάς (46′ Ξύτσας), Τσιάμης Β., Σιούτας (70′ Χατζής), Τάσιος (46′ Τζαβάρας), Παζάρας, Τσιούτσιας Λ., Τασιούλης (70′ Καλφούτζος).