Ασταμάτητος ο Δωτιέας Αγιάς!

Κανένα περιθώριο αντίδρασης δεν άφησε ο Δωτιέας Αγιάς στον Αστέρα Τυρνάβου, τον οποίο και νίκησε εντός έδρας με το επιβλητικό 7 – 0!

Με γκολ από τα… αποδυτήρια κατάφεραν να προηγηθούν οι γηπεδούχοι. Αφού στο 30ό δευτερόλεπτο της αναμέτρησης ο Ντέιβιντ Μπόντε με σέντρα σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, «ανοίγοντας» το σκορ για την ομάδα του.

Στο 25ο λεπτό η Αγιά έβαλε τις βάσεις για τη νίκη. Ο Αντώνης Ραμάι με κεφαλιά από σέντρα του Μπόντε βρήκε στόχο, διπλασιάζοντας τα τέρμα της ομάδας του. Ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Γιώργος Τσατσαλίδης με σουτ έκανε το 3 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δωτιέας δεν έριξε τον ρυθμό του. Και στο 59΄ο Αλέξης Χαλάτσης με πλασέ από καλή θέση ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0. Για να έρθει στο 66΄ο Σπύρος Μπαρούτζας με σουτ από πλάγια θέση να κάνει το 5 – 0.

Με τη συμπλήρωση εβδομήντα λεπτών αγώνα ο Γιώργος Τσατσαλίδης που πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 6 – 0. Και στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης «γράφτηκε» ο επίλογος του αγώνα με πέναλτι που κέρδισε ο Νίκος Γούτος και μετέτρεψε σε γκολ ο Τσατσαλίδης, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 7 – 0 σημειώνοντας παράλληλα χατ – τρικ.

Δωτιέας Αγιάς (Κώστας Τσότσος): Φαρμάκας, Γούτος Ν., Τσακάλι, Σούλι, Γούτος Ευάγγ. (25′ λ.τ. Μπαρούτζας), Ντακούλας, Νάτσης, Μπόντε (64′ Γιαννακός), Παππάς, Ραμάι (58′ Χαλάτσης), Τσατσαλίδης.