Ασταμάτητος ο Πανιώνιος!

Ακόμη μία εμφατική νίκη σημείωσε ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης στην 9η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας, καθώς κέρδισε τη Συκέα με 5 – 0!

Η ομάδα του Αποστόλη Κορομηλά συνεχίζει ακάθεκτο τη πολύ καλή πορεία που κάνει από τη τρίτη αγωνιστική κι έπειτα, με αποτέλεσμα να βρίσκεται στη δεύτερη θέση με δέκα εννέα πόντους. Αντίθετα, το συγκρότημα της Συκέας βρίσκεται στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα με δέκα τρεις βαθμούς.

Στο 25ο λεπτό του αγώνα, ο Παναγιώτης Παϊτέρης του Νικολάου τροφοδότησε τον Σωτήρη Ελιζόπουλο και ο τελευταίος με ωραίο πλασέ έβαλε μπροστά τον Πανιώνιο στο σκορ!

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Χαν με κεφαλιά βρήκε ωραία τον Παναγιώτη Παϊτέρη του Νικολάου και ο τελευταίος με ιδανικό τελείωμα πέτυχε το 2 – 0.

Στην επανάληψη και στο 50ο λεπτό, ο Χαν τροφοδότησε και πάλι τον Παναγιώτη Παϊτέρη του Νικολάου κι εκείνος δεν άφησε την ευκαιρία να χαθεί, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 για τους γηπεδούχους!

Μάλιστα, στο 55ο λεπτό, ο Πανιώνιος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 4 – 0, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Παναγιώτη Παϊτέρη του Σωτηρίου, ενώ το τελικό 5 – 0 «έγραψε» με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Διονύσης Ιορδανίδης στο 67ο λεπτό της συνάντησης.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Ιορδανίδης Ν., Γκόλτσιος (55′ Κίτσας Γ.), Βασιλείου Π., Ελιζόπουλος Ν., Φλώρος, Ευθυμίου Π., Παϊτέρης Π. Σ., Χαν, Ιορδανίδης Δ., Παϊτέρης Π. Ν., Ελιζόπουλος Σ.