Ασταμάτητο το Χειμάδι

Ο Ολυμπιακός Χειμαδίου έκανε ότι ήθελε τη Δόξα Ομορφοχωρίου και πανηγύρισε μία επιβλητική νίκη με τελικό σκορ το 6 – 1.

Σχεδόν στα μισά του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 20ό λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι «άνοιξαν» το σκορ. «Δράστης» ο Γιώργος Καραντώνης, ο οποίος με σουτ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Ενώ στο 35′ ο Γιώργος Καραντώνης ανατράπηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να δείχνει την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γιώργος Νούσιος του Βασιλείου και δεν αστόχησε, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Με το «καλημέρα» του δευτέρου ημιχρόνου, το Χειμάδι πέτυχε ακόμη ένα τέρμα. Στο 46′ ο Γιώργος Καραντώνης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0. Ενώ στο 44′ ο Σταύρος Λίταινας έκανε το 4 – 0 με ωραίο σουτ.

Λίγο αργότερα οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της… τιμής, μειώνοντας σε 4 – 1. Για να έρθει ο Χρήστος Λόγκας για το Χειμάδι να δώσει διαστάσεις θριάμβου στο σκορ, όταν με σουτ έκανε το 5 – 1. Το τελικό 6 – 1 διαμόρφωσε ο Γιώργος Καραντώνης με σουτ στο 82′, σημειώνοντας παράλληλα χατ – τρικ.

Ολυμπιακός Χειμαδίου (Γιώργος Νούσιος): Τζικόπουλος, Παναγιωτίδης, Τόπης, Γκοτζαμανίδης, Νούσιος Γ. Αχ. (75′ Γκόγκος), Νούσιος Γ. Β., Κουτσώνας, Γκόλαντας, Καραντώνης, Λίταινας Στ. (70′ Γκόλτσιος), Λίταινας Αντ. (60′ Λιόγκας).