Ασταμάτητο τρένο ο Όλυμπος Καρυάς, κέρδισε και τον Πανιώνιο!

Μία ακόμη σπουδαία νίκη πέτυχε ο Όλυμπος Καρυάς, πετυχαίνοντας το 3×3 στις τελευταίες ισάριθμες αναμετρήσεις στον 2ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας και μοιάζει πλέον να «καθαρίζει» την υπόθεση παραμονής στη κατηγορία και για τη νέα σεζόν. MVP της αναμέτρησης χάρις στα δύο του τέρματα, ο Λευτέρης Χάμος, εξαιρετικός σε ένα ακόμη παιχνίδι ο Γιάννης Καραγκόγκος.

Η ομάδα του Ολύμπου Καρυάς έφτασε πλέον τους 18 βαθμούς, έχοντας πάρει τους τελευταίους 9 βαθμούς τις τελευταίες τρεις αγωνιστικές, δείχνοντας πως το αγωνιστικό κομμάτι του συλλόγου βρίσκεται σε αγωνιστική άνοδο και δύσκολα δεν θα σωθεί και φέτος. Στον αντίποδα η ομάδα της Νέας Σμύρνης που είχε τέσσερα (!) δοκάρια στο ντεμπούτο του Γιάννη Κυρμιτζόγλου στον πάγκο της, έμεινε στους 33 βαθμούς, βλέποντας την δεύτερη θέση να απέχει πλέον επτά πόντους.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 20′ μετά από σέντρα του Κώστα Δάσσιου, ο Λευτέρης Χάμος με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, «ψηλοκρεμώντας» τον Νίκο Ιορδανίδη, δίνοντας το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Ένα προβάδισμα που έχει μόνον δεν το έχασαν ποτέ, αλλά το διευρύναν μάλιστα στην επανάληψη.

Ήταν το 55ο λεπτό της επανάληψης, όταν ο Λευτέρης Χάμος, έκανε δύο τα τέρματα τόσο της ομάδας του όσο και τα προσωπικά στην αναμέτρηση. Μετά από πάσα του στυλοβάτη του Ολύμπου, Γιάννη Καραγκόγκου, ο Λευτέρης Χάμος βγήκε από θέση τετ – α – τετ, σε απόσταση βολής από τον Νίκο Ιορδανίδη, τον οποίο και κέρδισε για το τελικό 2 – 0.

Όλυμπος Καρυάς (Ελευθέριος Δάσσιος): Καβαρατζής, Αξούγκας, Δάσσιος Ορ., Καραγκόγκος, Μπασδέκης (40′ λ.τ. Δάσσιος Γρ.), Στεργιούλας, Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Κ., Μανούσιος, Κουτσογιάννης, Χάμος (75′ Καρακώστας Ν.).

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Ιορδανίδης, Βασιλέιου Π., Σερέτης, Σκέντζας Χρ., Κίτσας Γερ., Χαν, Μουκάνης, Κίτσας Π., Κανής, Ελιζόπουλος Σ., Παϊτέρης.