Ατρόμητος – Φούντας και κορυφή!!!

Νίκη και παραμονή στην κορυφή για τον Ατρόμητο Αγίων Ανάργυρων, που κέρδισε στην έδρα του τη Δήμητρα Αγιάς με 3 – 2.

Παράλληλα ο Φούντας πηγαίνοντας χέρι – χέρι με την ομάδα του παρέμεινε και αυτός στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ πετυχαίνοντας άλλα δύο τέρματα και έφτασε τα εννιά στο πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣΛ. Στην αντίπερα όχθη η Δήμητρα Αγιάς γνώρισε άλλη μία ήττα, έχοντας το ελαφρυντικό πως έπαιζαν με αρκετές απουσίες λόγω τραυματισμών.

Ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους, όταν ο Φλώρος στο 6ο λεπτό με όμορφο πλασέ άνοιξε το σκορ για την Δήμητρα Αγιάς κάνοντας το 0 – 1.

Άμεσα αντέδρασαν βέβαια οι Άγιοι Ανάργυροι και σε ένα ημίχρονο κατάφεραν και ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ.
Στο 25′ ο Κουσιάς ισοφάρισε για την ομάδα του με κεφαλιά σε 1 – 1, ενώ ο συνήθης ύποπτος Βασίλης Φούντας στο 32′ έδωσε και το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Μετά από ασίστ του Τσινούδη ο επιθετικός έκανε το 2 – 1.

Λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης, ο Φούντας και πάλι με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3 – 1, βάζοντας έτσι γερές βάσεις για ένα ακόμα τρίποντο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοδούλου σε 3 – 2.

Most Valuable Player… Βασίλης Φούντας!

Συνεχίζοντας από εκεί που σταμάτησε την προηγούμενη αγωνιστική, ο Βασίλης Φούντας με τα δύο τέρματα του οδήγησε την ομάδα του σε ακόμα ένα τρίποντο και ακόμα μία εβδομάδα κράτησε τον Ατρόμητο στη κορυφή. Σίγουρα μέχρι το τέλος της σεζόν θα μας απασχολήσει αρκετά.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Θοδωρής Σκύφτας): Φούντας, Χατζηλιάδης (62′ Δίνης), Ευαγγέλου (65′ Αμαρλαριώτης), Παναγιώτου, Παζιάνας, Βενέτης, Κουσιάς, Σαλγκάμης, Τσινούδης, Τασσιός, Φούντας Β.

Δήμητρα Αγιάς (Βαγγέλης Μάνος): Φιλοκώστας, Γεωργοβίτσας, Μανολακούδης (78′ Γέρακας), Βερβέρης, Ζιώγος, Δελιγιάννης, Χριστοδούλου, Τσαγκαλάς, Φλώρος (65′ Μούσιος), Χατζής, Βλάχος  (60′ Σαμαράς).

Καραγιάννης Χ., Δαμασκόπουλος, Κωνσταντίνου.