Βήμα παραμονής για τη Γιάννουλη!

Μεγάλης σημασίας εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Δήμητρα Γιάννουλης, καθώς κέρδισε εκτός έδρας με 3 – 0 τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Μεγάλο βήμα για τη παραμονή στη κατηγορία έκανε το συγκρότημα του Νίκου Χρόνη με αυτή την εκτός έδρας καθώς έφθασε τους είκοσι οκτώ βαθμούς και βρίσκεται στο συν δώδεκα από τη ζώνη του υποβιβασμού κι ενώ τελείωσε το παιχνίδι με έξι ποδοσφαιριστές που βρίσκονται σε ηλικία των 16 ετών!

Από την άλλη, η ομάδα του Γιάννη Τσιφλίζογλου που αγωνίστηκε με απουσίες όπως οι Ανδρέας Τσιρβούλης, Χρήστος Κολοβός και Θάνος Αμαρλαριώτης και προσπάθησε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, ωστόσο αυτό δεν ήρθε και η ομάδα παρέμεινε στους είκοσι οκτώ πόντους που είχε πριν την έναρξη του αγώνα.

Στο 20ο λεπτό ο Θάνος Ντούφας με πλασέ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Αντώνη Ραμάι «άνοιξε» το σκορ στην αναμέτρηση, ενώ τρία λεπτά μετά, ο Χρήστος Μήτρου έκανε δύο τα τέρματα για τη Γιάννουλη μετά από σέντρα και πάλι του Αντώνη Ραμάι.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Γιάννης Βιλανάκης με κοντινό πλασέ έπειτα από σύγχυση στην άμυνα των Αγίων Αναργύρων ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, ενώ η μπάλα από τη κεφαλιά του Σάκη Δάσσιου στο 44′ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Δήμητρας Γιάννουλης.

Τέλος, η διοίκηση, προπονητές και παίκτες του Ατρόμητου Αγίων Αναργύρων εύχονται στον ποδοσφαιριστή της ομάδας, Θανάση Παναγιώτου και στη σύζυγο του, να τους ζήσει η κόρη που απέκτησαν πρόσφατα!

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Γκαραβέλης Ευθ., Κατσογιάννης (46′ Γκούγκλας), Αντωνίου, Ντουρουντάκης (53′ Πολύμερος), Νούσιος, Μητρακούλης, Γκαραβέλης Β., Τζεμολάρι (46′ Κουμπούρας), Δοξαριώτης (60′ Γκότζος), Δάσσιος.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης): Κοτλής, Καρέλας, Σαπάκος (75′ Τσεκούρας), Βιλανάκης (70′ Τσίλης), Ντούφας, Θώμος, Παπακωνσταντίνου, Μαυρουδής (75′ Κατέρης), Μήτρου, Ραμάι (65′ Ασπετάκης), Χατζηγρηγορίου.