Βίοι αντίθετοι… στον Αμπελώνα

Μαζί με την επιστροφή στις νίκες, ο Αμπελωνιακός επέστεψε και στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, κερδίζοντας με 3 – 1 τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων που πλέον αρχίζει και συμβιβάζεται με την ιδέα των πλέι-άουτ.

Βίοι αντίθετοι για τους Αμπελωνιακό και Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων. Οι «πράσινοι» προετοιμάζονται για τα πλέι-οφ ανόδου, ενώ οι «μπλε» για τα πλέι-άουτ… παραμονής στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Χρήστου Γραβάνη ήταν εκείνη που πήρε προβάδισμα στο 3ο μόλις λεπτό, χωρίς όμως να έχει την ανάλογη συνέχεια. Το σκορ για τους φιλοξενουμένους άνοιξε ο Σάκης Δάσσιος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν την αναμέτρηση πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου με τον Δημήτρη Αλεξανδρή να βρίσκει δίχτυα από απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!) στο 40′.

Στην επανάληψη και στο 63′ ο Βασίλης Μεσημέρης ολοκλήρωσε την ολική ανατροπή για τους «πράσινους» του Αμπελώνα, ενώ στο 74′ ο Δημήτρης Αλεξανδρής με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση, διαμόρφωσε και το τελικό 3 – 1.

Αμπελωνιακός (Κώστας Μαντζιώκας): Βραζιτίκος, Μαυρίδης, Φοδούλης, Μεσημέρης, Αλεξόπουλος (85′ λ.τ Ντέιβιντ), Δαλακώνης, Χατζούλης, Αλεξανδρής (78′ Σούμπασης), Βούκιας (62’ Καραγιώργης), Τσετιροκλής, Ψύρρας (82′ Νάκε).

Ατρόμητος Αγ. Αναργύρων (Χρήστος Γραβάνης): Παυλόπουλος, Παύλου, Αντωνίου, Τσιρβούλης (88′ Τσιφλίζογλου), Παναγιώτου, Μούμος, Κολοβός (81′ Βίλης), Μητρακούλης, Αμαρλαριώτης Θ., Μπακαρτζής (72′ Τζεμολάρι), Δάσσιος (80′ Αμαρλαριώτης Μ.).