Βαδίζει ολοταχώς για το πρωτάθλημα η Νεάπολη

Μια ακόμη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Νεάπολη Λάρισας, κερδίζοντας τον Μυραϊκό με 3 – 1, αυξάνοντας τη διαφορά από τη ζώνη του προβιβασμού στους 6 βαθμούς.

Η ομάδα του Νεάπολης έφτασε τους 32 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από τη δεύτερη θέση του 3ου Ομίλου και έξι από την 3η θέση.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα με τον Ζάρρα με κοντινή προβολή.

Στην επανάληψη και στο 55′ ο Χρήστος Ζαφειράκης μετά από ασσίστ του Λεωνίδα Κοιλούκου έδωσε προβάδισμα «ασφαλείας» στους «Ναπολιτάνους», με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν προσωρινά στο σκορ με τον Νίκου Κουματζέλη, ο οποίος «κρέμασε» τον Χαβίλα σε μια σέντρα – σουτ που επιχείρησε.

Το τελικό 3 – 1 διαμόρφωσε στο 65ο λεπτό ο Γιάννης Βιλανάκης με σουτ μέσα από τη περιοχή μετά από δική του όμορφη προσωπική ενέργεια.

Νεάπολη Λάρισας (Χάρης Μητσιάκος): Λιούτας (46′ Χαβίλας), Καρανίκας, Μπαλαούρας (65′ Συγκούνας), Ζάρρας, Μέκρας, Μπουχλαριώτης, Μπάρδας, Σιαμπάνης, Φιλίππου (5′ λ.τ. Κοιλούκος), Ζαφειράκης, Κατσαμάκας.

Α.Ο. Μυραϊκός (Άρης Παπαθανασίου): Σταυροθεόδωρος, Βλάνδος, Τζέφας, Λαζαρίδης, Κλεβίς, Κουματζέλης (60′ Γιαννακόπουλος), Χατζηστεφάνου, Τσάτος (70′ Οικονόμου), Αποστολόπουλος (75′ Καραβιδές), Μακρής (50′ Κουτσιανικούλης), Σταματής.