Βαθιά… «ανάσα» το Κιλελέρ!

Το Κιλελέρ έκανε το καθήκον του νίκησε εντός έδρας την Αναγέννηση Πουρναρίου και απομακρύνθηκε κι άλλο από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Το Κιλελέρ πλέον ισοβαθμεί στην 11η θέση της βαθμολογίας, μαζί με την Νεάπολη στους 38 βαθμούς, την ώρα που οι Άγιοι Ανάργυροι έχουν 32. Από την άλλη η Αναγέννηση Πουρναρίου βρίσκεται στη τελευταία θέση με 27 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ήλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να μετουσιώσουν την υπεροχή τους σε γκολ στο 26ο λεπτό. Ωραία πάσα του Κώστα Κουσιώρα και διαγώνιο σουτ του Κώστα Μίχου με 1 – 0 να είναι γεγονός.

Στο 35’ το Κιλελέρ απέκτησε προβάδισμα ασφαλείας. Ωραίος συνδυασμός των Φαρμάκα και Μίχου με πλασέ ο Νίκος Φαρμάκας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ενώ στο 43’ από κόρνερ του Νίκου Φαρμάκα και πάσα του Νίκου Βράκα,  με πλασέ ο Κώστας Κουσιώρας έκανε το 3 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού η εικόνα δεν άλλαξε και πολύ. Έτσι στο 71’ οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τέταρτο τέρμα. Στο 71ο λεπτό, εξαιρετική πάσα του Κώστα Κουσιώρα έδιωξαν οι αμυντικοί του Πουρναρίου, στην επαναφορά σούταρε ο Μπάμπης Παπαδημητρίου απέκρουσε ο Κρητικός Ι. και στην επαναφορά ο Νίκος Πατσιούρας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 4 – 1, με όμορφο πλασέ του Γρηγόρη Τσιαμούρη μέσα από τη περιοχή πέντε λεπτά αργότερα.

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Καρακυρίτσης, Γουρνάρης, Ζιόμπουρας Απ., Ζιόμπουρας Αθ., Παλάσκας, Τζουρτζουκλής, Παπαδημητρίου, Κουσιώρας, Φαρμάκας (58′ Πατσιούρας), Βράκας (80′ Κοκότσικας), Μίχος (46′ Χατζηλαδάς).

Αναγέννηση Πουρναρίου (Στέλιος Κορομηλάς): Κρητικός Ι., Μετόλι (75′ Γκρέτσης), Ζιούστης, Κρητικός Θ. Β., Κρητικός Θ. Γ., Νεμπεγλέρας (80′ Μήλιος), Κουρμπάτι, Κώτσιας, Καφαντάρης (65′ Κρητικός Μ.), Τσιαμούρας, Νικούλης.