Βαθμούς και εντυπώσεις, μοιράστηκαν στο Δαμάσι!

Από ένα βαθμό πήραν Δαμασιακός και Τύρναβος στο μεταξύ τους παιχνίδι που διεξήχθη για τη 5η αγωνιστική της Α’ τοπικής κατηγορίας.

Ο Δαμασιακός έφθασε τους πέντε βαθμούς ενώ ο Τύρναβος έχει ένα πόντο παραπάνω μετά και το σημερινό ματς.

Στο 15ο λεπτό ο Κώστας Μπάκος με δική του προσπάθεια έκανε το 0 – 1 για τον Τύρναβο, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Μιχάλης Γκαντρής με κεφαλιά «ψαράκι» έπειτα από σέντρα του Στέλιου Λούτσου έφερε το ματς στα ίσια.

Στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης τώρα, ο έμπειρος κεντρικός αμυντικός, Κουτσοκέρας με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έβαλε ξανά τον Τύρναβο μπροστά στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν και πάλι στο δεύτερο ημίχρονο να βρουν δίχτυα και στο 70′ πέτυχαν το 2 – 2 με σκόρερ τον Στέλιο Λούτσο με κοντινή προβολή ύστερα από λάθος απόκρουση του Θάνου Χαλκιά,με αυτό το σκορ να είναι και το τελικό στον αγώνα.

Τέλος, οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το μστς με δέκα παίκτες, καθώς ο Κουτσοκέρας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα από τον κ. Φακή.

Α.Ο. Δαμασιακός (Νίκος Χρόνης): Γκουτζουρέλας, Γεωργατζιάς (60′ Σουγλής Στ.), Αμπατζίδης, Ντόκος, Ιωαννίδης, Τσιάλτας (78′ Καρέντζος), Γκαντρής (73′ Καλφούντζος), Νάτσης, Μουσιάρης, Λούτσος, Σουγλής Κ. (46′ Τσεκούρας).

Τύρναβος 2005 (Νίκος Παπανικολάου – Νίκος Σακελλαρίου): Χαλκιάς, Καρράς, Γάνος, Κουτσοκέρας, Αυλογιάρης, Χαρισούλης (85′ Παπαγιαννούλης), Μπάκος Κ., Πατσιωτός Σ. (81′ Νταναβάρας), Λόζος, Κοκομπέλης (40′ Τσούτσας), Μπάκος Ι. (77′ Ντονούδης).