Βαθμούς και εντυπώσεις στα «Ταμπάκικα»

Τον βαθμό της ισοπαλίας αλλά και τις εντυπώσεις, μοιράστηκαν Α.Ο. Αμπελοκήπων και Αστήρ Νέου Περιβολίου (2 – 2), στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι Νεοπεριβολιώτες προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 0 – 2, αλλά στην επανάληψη όχι μόνο ισοφαρίστηκαν, αλλά παραλίγο να φύγουν και με άδεια χέρια από τα «Ταμπάκικα», με το τελικό σκορ (2 – 2) να μην αφήνει ικανοποιημένους τους γηπεδούχους που από τα 75′ και μετά έχασαν σημαντικές στιγμές για να πάρουν προβάδισμα στο σκορ.

Με τον βαθμό αυτό, οι μεν γηπεδούχοι έφτασαν τους 5 και την 6η θέση και οι δε φιλοξενούμενοι τους 3 και την 8η θέση του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Στο πρώτο μέρος ο Αγγελίδης στο 8ο λεπτό από το ύψος του πέναλτι έπειτα από πάσα του Γιώργου Βράκα σημάδεψε σωστά για το 0 – 1, ενώ στο 25′ από την άσπρη «βούλα» του πέναλτι, ο Γιώργος Βράκας έδωσε «άερα» δύο τερμάτων στους φιλοξενουμένους.

Νωρίτερα ο Μάντζαρης πήρε τη κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι του Γερμάνη και στην επαναφορά της μπάλας, αυτήν βρήκε στο χέρι του αμυντικού, Βεργή, με τον κ. Κώστα Ακρίβο χωρίς πολλά – πολλά να υποδεικνύει τη παράβαση του πέναλτι, την οποία και αξιοποίησε 100% ο Γιώργος Βράκας για το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 54′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν και αυτοί πέναλτι σε ανατροπή του Άρη Κορδέλα στον Μπόλο. Για τους γηπεδούχους την εκτέλεση ανέλαβε ο Δόνος που δεν λάθεψε για το 1 – 2.

Ενώ στο 66′ με σουτ του Μπόλου από πλάγια δεξιά, οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό 2 – 2, παρά τις όποιες ευκαιρίες είχαν από εκεί και πέρα για να πάρουν το παιχνίδι. Σε όλες όμως βρήκαν απέναντί τους τον «μάχιμο», Βαγγέλη Κοτσιανούλη.

Α.Ο. Αμπελοκήπων (Νίκος Αλεξούλης): Γερμάνης, Χάμος, Δούκας, Τριτάρης, Βεργής, Δόνος, Χαϊνταρλής, Μάτα, Μπόλος, Παρασκευούδης (81′ Γουδάλας), Πρόντας (57′ Βασιλειάδης).

Αστήρ Ν. Περιβολίου (Γιώργος Κοτσιανούλης): Κοτσιανούλης Βαγγ., Μπαλούλης, Μπαλατζάρας, Μάντζαρης, Τσιάρας, Αργύρης, Βράκας, Κορδέλας, Αγγελίδης, Τζέκα, Ακρίβος.