Βαθμούς και… εντυπώσεις

Ισόπαλοι με 1 – 1 αναδείχθηκαν Αστέρας Μελισσοχωρίου και Α.Ο. Ελευθεραί στη πρεμιέρα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα νωρίς στην επανάληψη χωρίς όμως να καταφέρουν να κρατήσου το υπέρ τους σκορ έως το φινάλε.

Στο 49ο λεπτό ο Νούσιας χρίστηκε σκόρερ για τους γηπεδούχους που όμως δεν κατάφεραν να φύγουν με το τρίποντο από το παιχνίδι στην επανεμφάνιση τους στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας μετά από χρόνια.

Και γι΄ αυτό φρόντισε ο Ράχης του Ελευθεραί που πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι και στο 74’ κέρδισε τον Κουκούτση για το τελικό 1 – 1. Μάλιστα οι γηπεδούχοι θα είχαν πάρει τη νίκη εάν ο Σαρακατσάνης δεν κέρδιζε εντυπωσιακά τον Βουτυρίτσα στο φινάλε της αναμέτρησης.

Αστέρας Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Βαλώζος, Γουργιώτης, Καραπέτσας, Αβδουλάς, Χατζής Γ. (83΄Μπιρόλ), Χαρούλης, Λιάγκας (65’ Βουτυρίτσας), Χατζής Κ. (74΄Κυριάκος), Νούσιας, Δημόπουλος (46΄Βογιατζής).

Α.Ο. Ελευθεραί (Βαγγέλης Κώτσιος): Σαρακατσάνης, Μαυρουδής Α., Αετόπουλος (67’ Ράχης), Ντελόπουλος, Μέκρας Χ., Τσιάμης Β., Αθανασούλης, Γκόγκουρας (55’ Θεοδώρου), Κουρούκας (46’ Μέκρας Γ.), Μαυρουδής Γ. (85΄Ρουμελιώτης), Καββαδίας.