Βαθμό και εντυπώσεις στην Ανθούπολη

Τον βαθμό της ισοπαλίας έπειτα από ένα χορταστικό, Αγγλικό σκορ (2 – 2) μοιράστηκαν Α.Ο. Ανθούπολης και Τοξότης Λάρισας το μεσημέρι του Σαββάτο (20/10, 16:00), στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Έπειτα από τρεις «στροφές» η ομάδα του Βάιου Καραφέρη μετρά μία νίκη (στη πρεμιέρα) και δύο ισοπαλίες, έχοντας πέντε πόντους στον βαθμολογικό πίνακα του 5ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας. Στον αντίποδα, για την ομάδα του Χρήστου Γκάτα αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός στο νέο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Για τους γηπεδούχους ο Αναγνώστης ήταν εκείνος που έβαλε το «βυσσινί» συγκρότημα μπροστά στο σκορ για να ισοφαρίσει πριν από την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Τάκε.

Στην επανάληψη ο Τοξότης πέτυχε την ολική ανατροπή του σκορ με τον Παπαδημητρίου, με τον Ντόκο της Ανθούπολης να ισοφαρίζει και να διαμορφώνει το τελικό 2 – 2, αποτελώντας την «χρυσή αλλαγή» του Βάιου Καραφέρη.

Α.Ο. Ανθούπολης (Βάιος Καραφέρης): Καραφέρης, Χοτάι, Τζούμπικας, Σπαρτής, Αργυρούλης, Καφανέλης, Τσούτσος, Λόζιος, Σκορδίλης, Αναγνώστης, Χατζηρούφας.

Έπαιξαν και οι: Φιλοκώστας, Καραμπουντάκης, Ντόκος.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Νικόλι, Παπαϊωάννου, Μελανός Γ., Μπουρουζίκας, Μελανός Ν., Βουλτσίδης, Παπαδημητρίου (77′ Πιτσούλης), Μπαλαής, Τσάλαβος, Νάτσιος (65′ Γιώργης), Τάκε (82′ Γκουσγκούνης).