Βαθμό στη Νεοκαισάρεια ο Τύρναβος!

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από την Νεοκαισάρεια ο Τύρναβος, καθώς στην χθεσινή αναμέτρηση η ομάδα του Μίλτου Ζιάκα ήρθε ισόπαλη με σκορ 1 – 1 στην 13η αγωνιστική της Γ΄εθνικής.

Ο Τύρναβος κατάφερε να προηγηθεί και να μπει μπροστά στο σκορ στο πρώτο μέρος, όμως ο Αχιλλέας Νεοκαισάρειας έφερε το ματς στα ίσια κι έτσι οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες.

Αρχικά, ο Παπαχρήστος «άνοιξε» το σκορ στον αγώνα και στο 250 λεπτό κι έβαλε την ομάδα του Μίλτου Ζιάκα μπροστά στο σκορ, ενώ για τους γηπεδούχους ο Κατσιαμήτας που κέρδισε σε μονομαχία τον Καρλιάμπα, έφερε το ματς στα ίσια.

Να σημειωθεί πως, ο σύλλογος της Νεοκαισάρειας ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω και της αποβολής του Δερμίση από το 54ο λεπτό, μετά από απόφαση του διαιτητή της συνάντησης.

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (Νίκος Θεοδοσιάδης): Βασιλειάδης, Παναγιώτης Ι., Σκέντος, Τασίδης, Δερμίσης, Τσαγκαράκης (55′ λ.τ. Ποτουρίδης), Κατσιαμήτας, Καρατζάογλου, Νάκας (82′ Ηλιάδης), Κλιάνης (72′ Καπασακαλίδης), Ζαχαράκης.

Τύρναβος (Μίλτος Ζιάκας): Παπαγιάννης, Καρατάσιος, Καρλιάμπας, Αϊβάζης, Μπαρούτας, Μπαχτσεβάνος, Λούγκος, Τασιούλης, Παπαχρήστος (66′ Κόκκορας), Λίταινας, Τσιλίδης (78′ Κρίτσας).