Βαθμός στο φινάλε για τον Αχιλλέα Φαρσάλων!

Εκεί όπου ο Αμπελωνιακός κρατούσε τη νίκη στα χέρια του, ο Αχιλλέας Φαρσάλων έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το παιχνίδι στον Αμπελώνα, καθώς σημείωσε το 1 – 1 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Οι «πράσινοι» του Κώστα Μαντζιώκα συνεχίζουν τη προσπάθεια τους έχοντας δέκα επτά βαθμούς κι ενώ βρίσκονται στη τρίτη θέση, ενώ αντίθετα, η ομάδα των Φεραίου Γιαννακού και Λευτέρη Τέα με τον σημερινό πόντο έφθασε τους δέκα τρεις και η ομάδα βρίσκεται στην έβδομη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 20ο λεπτό του αγώνα με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ ο Χρήστος Φλέγγας «άνοιξε» το σκορ και έβαλε μπροστά τον Αμπελωνιακό στο σκορ.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι έφθασαν κοντά στο 2 – 0 όμως η μπάλα από την προσπάθεια του Νικολακούλη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Χρήστου Μπαταβάνη.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στις καθυστερήσεις, ο Αλαμάνης εκτέλεσε κόρνερ για τον Αχιλλέα και ο Ζιώγας που πήρε τη κεφαλιά πέτυχε το 1 – 1 και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Πάντως, αμφότεροι οι δύο σύλλογοι είχαν χαμένες ευκαιρίες στο ματς με τους Χατζούλη, Ψύρρα και Αλεξανδρή από πλευράς Αμπελωνιακού και τους Βούλγαρη και Κομισόπουλο από πλευράς Αχιλλέα Φαρσάλων.

Αμπελωνιακός (Κώστας Μαντζιώκας): Τράντος, Φουδούλης, Γούτος, Δαλακώνης, Αλεξόπουλος, Φλέγγας, Νικολακούλης, Χατζούλης, Αλεξανδρής (75′ Τεκέδης), Ψύρρας (85′ Καρυπίδης), Βαλατσός (65′ Βούκιας).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Φερραίος Γιαννακός – Λευτέρης Τέας): Μπαταβάνης, Κατσανάκης, Πετράκης (68′ Τσούλης), Τλούπας, Μάντζιαρης, Ταστεμερίδης (85′ Αλαμάνης), Κομισόπουλος, Χριστιανίδης, Βούλγαρης, Κούμπρια (60′ Παπακωνσταντίνου), Γιαννουλόπουλος (46′ Ζιώγας).