Βρήκε λύσεις στην επανάληψη ο Ατρόμητος!

Με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος του αγώνα, ο Ατρόμητος Δασοχωρίου επικράτησε με 4 – 1 της Λάρισα ’88 κι ενώ το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 1 – 1 ανάμεσα στους δύο συλλόγους.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας και η ομάδα του Νίκου Χατζημπύρου με τη νίκη αυτή έφθασε τους είκοσι εννέα βαθμούς.

Στον αντίποδα, οι «βυσσινί» του Νίκου Μαλλικόπουλου παρά τη προσπάθεια για θετικό αποτέλεσμα έμειναν στους δέκα οκτώ πόντους και την ένατη θέση της βαθμολογίας.

Στο 15ο λεπτό του αγώνα ο Καρυώτης βρήκε με κάθετη πάσα τον Γιώργο Τανάια και ο τελευταίος με πλασέ έκανε το 1 – 0 για το Δασοχώρι.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, ο Σωτήρης Τζαφάλιας έφερε το ματς στα ίσια μετά από ωραία αντεπίθεση των «βυσσινί», με τη μπάλα να χτυπά αρχικά στο κάθετο δοκάρι της εστίας και έπειτα στο βάθος των διχτύων του Ντελή.

Στην επανάληψη και στο 70ο λεπτό ο Γιώργος Τανάιας τροφοδότησε τη μπάλα στον Φακή και ο τελευταίος με πλασέ έκανε το 2 – 1, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Παπαθανασίου ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1.

Το τελικό 4 – 1 διαμόρφωσε ο Καρυώτης με πλασέ στο 80′ ύστερα από ωραία σέντρα του Καραγιώργου.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Ντελής, Παπαγιάννης (55′ Δάμτσας), Γεωργούλας (50′ Βάνης), Κόμης, Θώμος (46′ Καραγιώργος), Σακελλαρίου, Φακής, Τανάιας, Μπάσιος (60′ Κωσταρέλλος), Καρυώτης, Παπαθανασίου.

Λάρισα ’88 (Νίκος Μαλλικόπουλος): Χάμος, Κωνσταντίνου Β., Ναστούδης (80′ Λουτζία), Σδράλης, Καλαπανίδας (46′ Κούκος), Λεμονής, Σπανός, Τζαφάλιας, Καραμπλής, Τσίντζος, Τατσόπουλος.