Βρήκε λύσεις στην επανάληψη ο Αχιλλέας…

Την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες πανηγύρισε ο Αχιλλέας Φαρσάλων στην έδρα του, καθώς στο Στάδιο των Φαρσάλων επικράτησε με 4 – 2 του Αετού Αμυγδαλέας, με τη νίκη για τους γηπεδούχους να έρχεται στην επανάληψη.

Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 1 – 1 , όμως στο δεύτερο μέρος ο Αχιλλέας Φαρσάλων είχε τρία τέρματα και έφθασε στη νίκη, όπου και τον ανέβασε στην έβδομη θέση και τους είκοσι επτά πόντους στο ντεμπούτο του Άρη Παπαγεωργίου στο πάγκο του συλλόγου.

Από την άλλη, το σύνολο του Μάκη Αλεξούδη προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα, αυτό δεν ήρθε για τον Αετό και η ομάδα της Αμυγδαλέας παρέμεινε στους δέκα επτά βαθμούς και τη δέκατη τέταρτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 6ο μόλις λεπτό του αγώνα ο Τσούλης «άνοιξε» το σκορ στην αναμέτρηση και έβαλε μπροστά τον Αχιλλέα στο σκορ, ενώ ο Σωτήρης Περδίκης στο 20′ έφερε το ματς στα ίσια με δικό του γκολ.

Στην επανάληψη και στο 54′ ο Χρήστος Τλούπας έβαλε ξανά τον Αχιλλέα Φαρσάλων μπροστά στο σκορ, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Ζιώγας έκανε το 3 – 1 και ο Γαγάρας διεύρυνε το σκορ σε 4 – 1 στο 64ο λεπτό.

Το μόνο που κατάφερε ο Αετός Αμυγδαλέας ήταν να μειώσει σε 4 – 2 με τον Πλη στο 87ο λεπτό, ενώ από το 62ο λεπτό οι γηπεδούχοι έπαιζαν με δέκα παίκτες, μετά και τη κόκκινη κάρτα που αντίκρισε ο Ζησόπουλος από τον κ. Βλιώρα.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Άρης Παπαγεωργίου): Καρακώστας, Γκαραβέλης, Ζησόπουλος, Τλούπας, Σαμαράς (90′ Ντιναρόπουλος), Κομισόπουλος, Ζιώγας (85′ Γιαννακόπουλος), Κατσανάκης, Γαγάρας, Τσούλης (74′ Καναβός), Ταστεμερίδης.

Αετός Αμυγδαλέας (Μάκης Αλεξούδης): Κωνσνταντίνου, Γουναράς (65′ Φιλίππου), Βαρλάγκας (77′ Ντάσκας), Παπαδάμου (71′ Ανδριανόπουλος), Περδίκης, Παπακωστούλης, Παραφέστας, Τσεκούρας, Ντάλλας, Κουρούκας (81′ Πλης), Παρασκευούδης.