Βρήκε λύσεις στην επανάληψη ο Πανιώνιος!

Στην επανάληψη βρήκε τις λύσεις στο σκοράρισμα ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης κι έτσι πήρε το πολυπόθητο τρίποντο απέναντι στον Δολιχιακό με 2 – 0 στην 7η στροφή του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Με τη σημερινή νίκη, το συγκρότημα του Αποστόλη Κορομηλά έφθασε τους δέκα πέντε βαθμούς και συνεχίζει στη δεύτερη θέση πίσω από το Αβέρωφ, ενώ η ομάδα του Χάρη Νούσια έμεινε στους δέκα βαθμούς και την έβδομη θέση ύστερα και από αυτή την αγωνιστική.

Στο 55ο λεπτό ο Παναγιώτης Παϊτέρης κέρδισε πέναλτι, όμως ο Διονύσης Ιορδανίδης δεν βρήκε δίχτυα από τα έντεκα βήματα, καθώς ο Κατοντικίδης είπε «όχι» και απέκρουσε την εκτέλεση αυτή.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Πανιώνιος ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ, με τον Παναγιώτη Παϊτέρη με έξοχο τελείωμα ύστερα από κάθετη πάσα του Δημόπουλου.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους στο 76ο λεπτό. Ο Χαν τροφοδότησε τον Γιώργο Κίτσα και ο τελευταίος με ψύχραιμο πλασέ σημείωσε το 2 – 0 και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Ιορδανίδης Ν., Δημόπουλος, Βασιλείου Π., Φλώρος Παντ., Σκέντζας Χρ., Παπαγεωργίου (55′ Κίτσας Γ.), Παϊτέρης Π. Σ., Γκαρίτης (70′ Γκόλτσιος), Χαν, Παϊτέρης Π. Ν., Ιορδανίδης Δ. (77′ Ελιζόπουλος Σ.).

Δολιχιακός (Χάρης Νούσιας): Κατοντικίδης, Μαρογιάννης, Θεοδωράκης, Σπάχος, Καντολάρι, Τζήκας Αθ., Λαζαρίδης, Παπακωνσταντίνου (80′ Αλλαράις), Πουρσανίδης, Σουγλής Κ., Τζήκας Μ. (77′ Γκόγκος).