Βρήκε λύσεις στην επανάληψη…

Τη νίκη με 2 – 0 πανηγύρισε ο ΠΟΕ απέναντι στον Αμπελωνιακό στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Ζήση Ζιάγκα με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε του Αμπελωνιακού κι έφθασε τους πενήντα τρεις βαθμούς.

Στον αντίποδα, το σύνολο του Κώστα Μαντζιώκα δεν αποκόμισε το θετικό αποτέλεσμα από το παιχνίδι κι έμεινε στους σαράντα ένα βαθμούς.

Στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης ο Λεωνίδας Καραγκούνης «άνοιξε» το σκορ κι έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους, ενώ τέσσερα λεπτά μετά, ο Βαγγέλης Ζηρδέλης έκανε δύο τα τέρματα για τον ΠΟΕ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΠΟΕ (Ζήσης Ζιάγκας): Γούπος, Μπούσιας (46′ Μπαρλαγιάννης), Νταμπώσης, Σουγλής, Λαγός, Πετάνι, Καλύβας (78′ Καραγκιόζης), Μάντζιαρης, Ζηρδέλης, Ματούλας (69′ Παναγιώτου), Καραγκούνης (85′ Χατζηβασίλης).

Αμπελωνιακός (Κώστας Μαντζιώκας): Φαρμάκας, Καραγιάννης, Φοδούλης, Δαλακώνης, Μητρούσκας, Αλατάς, Γκιόνα, Χατζούλης, Κατσής, Αλεξανδρής (82′ Χατζούλης), Αλεξόπουλος.