Βρήκε λύσεις στην επανάληψη…

Την επιστροφή στις νίκες πανηγύρισε ο Απόλλων Λάρισας, καθώς επικράτησε στο γήπεδο του Μακεδονικού για τη 19η αγωνιστική της Super League 2 του Απόλλωνα Πόντου με σκορ 0 – 3!

Η ομάδα του Αριάν Μπελά βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα τρεις φορές στο δεύτερο ημίχρονο κι έτσι πήρε την ευρεία νίκη απέναντι στο σύνολο του Γιώργου Μπαξεβάνη.

Με τη νίκη αυτή, το συγκρότημα της Φιλιππούπολης έφθασε τους τριάντα βαθμούς και βρίσκεται προσωρινά στην έκτη θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Απόλλων Πόντου έμεινε στη τελευταία θέση και στους μείον τρεις.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 67ο λεπτό, ο Κώστας Χατζής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι «άνοιξε» το σκορ για τη λαρισινή ομάδα, ενώ στο 81′ ήρθε η σειρά του Μαρκ Σιφναίου για το 0 – 2.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μιχάλης Μπαστακός σκόραρε για το 0 – 3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Απόλλων Πόντου (Γιώργος Μπαξεβάνης): Μπανταλαμάς, Καλλίας, Τσουμάνης, Δαλιανόπουλος, Γιαννακόπουλος, Τουρσίδης, Ρενάτο, Φράγκος, Χριστοδούλου, Λάσκοφ, Χατζηαθανασιάς.

Απόλλων Λάρισας (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Σουλιώτης, Καρρίκι, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Χατζής, Ναζίμ (70′ Νύκταρης), Λίταινας (46′ Τασιούλης), Νούσιος (57′ Σιφναίος), Γκουστάβο, Μπαστακός.

Παρχαρίδης (Δράμας), Κουβαλάκης (Δράμας), Αναστασιάδης (Σερρών).