Βρήκε μπροστά της τον Γιαντσίδη

Ισόπαλο χωρίς νικητή τελείωσε το ντέρμπι κορυφής του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, με την Δόξα Υπέρειας να αναδεικνύεται ισόπαλη 2 – 2 με τον Α.Ο. Ναρθακίου σε ένα χορταστικό παιχνίδι. Δύο φορές προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι και ισάριθμες φορές ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γιαντσίδη.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα με σου του Κερμελίδη οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ, για να ισοφαρίσει λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Γιαντσίδης από κοντά με πλασέ μετά από ασταθή απόκρουση του Σκαντζούρη.

Στην επανάληψη και στο 72′ με σουτ έξω από τη περιοχή του Σικαλιά, οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι προβάδισμα στο σκορ, χωρίς όμως να το χαρούν για αρκετή ώρα. Και αυτό διότι στο 79ο λεπτό ο Γιαντσίδης ήταν εκείνος που ισορρόπησε το παιχνίδι σε 2 – 2, που ήταν και το τελικό σκορ της συνάντησης.

Προς το τέλος του αγώνα οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τέρμα κι έκαναν το 2 – 3, όμως μετά από υπόδειξη του δεύτερου βοηθού κ. Ευστρατίου το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Για την φάση αυτήν, οι άνθρωποι του Ναρθακίου έχουν πολλά παράπονα.

Δόξα Υπέρειας (Κώστας Τσιτσιούμης): Σκαντζούρης, Τραμπάκουλας, Ποτόσογλου, Ευθυμιάδης (70′ Κουρμπάτι), Παπαδόπουλος Απ., Κερμελίδης, Τσακουρίδης, Τσακαβίτης, Μαργαριτόπουλος, Σικαλιάς, Γκατζόγιας.

Α.Ο. Ναρθακίου (Τάκης Ρόφαλης): Αποστολάκης, Αγγελάκης, Κατσικόπουλος, Θάνος, Καπετάνος, Μπούσιος, Γιαντσίδης, Τσούλης Δ. (30′ λ.τ. Σιδηρόπουλος), Τσούλης Αθ., Παπαθανασίου (70′ Λάμπρου), Παλαμίδας.