Για σένα Κωστή!

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα από τον αντίπαλο αλλά από τον κάκιστο αγωνιστικό χώρο, ο Πύρρος επέστρεψε στις νίκες, καθώς κέρδισε τη Λάρισα ’88 σήμερα το απόγευμα με 3 – 0. Μάλιστα, η σημερινή νίκη είχε και αφιέρωση για τον Πύρρο!

Η νεοσύστατη ομάδα κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο των «βυσσινί» αλλά και του κακού αγωνιστικού χώρου του γηπέδου της Ανθούπολης και στο τέλος να πανηγυρίσει ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 42ο λεπτό, ο Κλαούντιο Μούρι με ιδανικό πλασέ από θέση βολής ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Θωμά, έβαλε μπροστά τον Πύρρο στο σκορ, ενώ στο 52ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι συνδυάστηκαν όμορφα και ο Κλαούντιο Μούρι διπλασίασε τόσο τα γκολ για την ομάδα του όσο και τα προσωπικά του τέρματα στην αναμέτρηση.

Εν τέλει, στο 80ο λεπτό ο Χρήστος Μήτρος με πλασέ ύστερα από ωραία ατομική προσπάθεια διαμόρφωσε το τελικό 0 – 3 απέναντι στη Λάρισα ’88.

Τέλος, διοίκηση, προπονητής και παίκτες αφιερώνουν τη σημερινή εκτός έδρας νίκη στον ποδοσφαιριστή της ομάδας, Κώστα Αλβανό, όπου την ερχόμενη Δευτέρα φεύγει στο εξωτερικό για επαγγελματικούς λόγους και οι άνθρωποι της νεοσύστατης ομάδας εύχονται να ξαναβρεθούν οι δύο πλευρές στο μέλλον μαζί!

Λάρισα ’88 (Γιώργος Κωνσταντίνου): Γκούλιος, Ναστούδης, Διαμαντής, Σδράλης, Λεωνιδάκης, Φύλογλου, Κωνσταντίνου Β., Βουλγάνης, Γεράσης, Ζαχαρούλης, Κωνσταντίνου Γ.

Α.Σ. Πύρρος (Κώστας Βασίλης): Κιόρογλου, Χαϊδούσης, Λίτσα, Τσιάβος Ν. (75′ Τσίλης), Μαρούδης, Μουλλάς, Τσάβος Σ.(46′ Πότσης), Μαργαρίτης, Θωμάς, Μούρι, Μήτρος.