Για σένα πρόεδρε!

Μία πολύ σπουδαία νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα το Μεσοχώρι, μιας και επικράτησε εκτός έδρας του Δολιχιακού με σκορ 2 – 0 για τη 19η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας!

Βέβαια, αυτή η νίκη για το συγκρότημα του Χάρη Νούσια που έφθασε και τους είκοσι οκτώ βαθμούς, είχε αφιέρωση, αφού οι παίκτες και προπονητής αφιέρωσαν το σημαντικό «τρίποντο» στον πρόεδρο, Δημήτρη Καρακώστα, που κάνει ότι περνά από το χέρι του για να πηγαίνει η ομάδα από το καλό στο καλύτερο!

Στην αντίπερα όχθη, το συγκρότημα των Αντώνη Παναγιώτου και Στέφανου Σουγλή, έμεινε στους τριάντα τέσσερις βαθμούς ύστερα και από αυτή την αγωνιστική.

Στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ηλίας Τσιάρας που ήταν εκ των πρωταγωνιστών του ματς «άνοιξε» το σκορ με σουτ από θέση βολής, ενώ λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε το σκορ για την ομάδα του και παράλληλα τα τέρματα του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Από την άλλη, ο Δολιχιακός απώλεσε ευκαιρίες με τους Αντώνη Παναγιώτου, Κώστα Σουγλή και Τριανταφύλλι, με το 2 – 0 υπέρ του Μεσοχωρίου να μένει μέχρι το τέλος.

Τέλος, ο πρόεδρος του Μεσοχωρίου, Δημήτρης Καρακώστας συγχαίρει τη διαιτησία για τις αποφάσεις που είχε στο σημερινό παιχνίδι με τον Δολιχιακό.

Δολιχιακός (Αντώνης Παναγιώτου – Στέφανος Σουγλής): Κατοντικίδης, Σουγλής Ζ., Μαρογιάννης (15′ λ.τ. Θεοδωράκης), Σπάχος, Καντολάρι, Τζήκας, Τριανταφύλλι, Σουγλής Κ., Πουρσανίδης, Παναγιώτου, Λιόλιος Θ. (75′ Παπακωνσταντίνου Αθ.).

Ελπίς Μεσοχωρίου (Χάρης Νούσιας): Μπερνάρντο, Χαράλαμπος (85′ Πατσιτός Ν.), Λέτσιος, Φράντζας, Μούσιος, Κουζιώνης (70′ Δεληχάς), Μαρκούγιας, Δαούλας, Καλογιάννης, Γκαραβέλης, Τσιάρας (80′ Καραγιάννης).