Για την Αννούλα…

Την εκτός έδρας νίκη με σκορ 1 – 0 πήρε ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας απέναντι στον Όλυμπο Αιγάνης και η νίκη έχει σημαντική αφιέρωση από πλευράς του συνόλου του Νίκου Παπανικολάου.

Τη περασμένη Πέμπτη έφυγε από τη ζωή η αδερφή της Μάχης Τσιοφλίκη, Άννα και η Μελιβοία πενθεί για τον άδικο χαμό της 31χρονης μητέρας.

Έτσι, ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας που πήρε μία σημαντική νίκη στη 10η αγωνιστική και έφθασε τους έντεκα βαθμούς αφιερώνει τη νίκη στην αδικοχαμένη, Άννα Τσιοφλίκη που έφυγε άδικα από τη ζωή.

Από την άλλη, η ομάδα του Γιώργου Μπάτζιου έμεινε στη 15η θέση της βαθμολογίας έχοντας έξι βαθμούς.

Στο 27ο λεπτό της συνάντησης στο γήπεδο της Αιγάνης, ο Λαδάς είχε κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή και σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων, με την Αιγάνη να χάνει μοναδική ευκαιρία για να πετύχει γκολ στο 30′ με την εκτέλεση πέναλτι του Λεονάρντο Μπουλάρι όπου η μπάλα πέρασε άουτ.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, ο Άρης Καπετάνιος μετά από σέντρα του Παναγιώτη Πασιά πέτυχε το μοναδικό γκολ στο παιχνίδι και με πλασέ σημείωσε το 0 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, η επιστροφή του φυσικού αρχηγού του Φιλοκτήτη Μελιβοίας, Γιώργου Πλατσά μετά από 1,5 χρόνο και λόγω του σοβαρού τραυματισμού που υπέστη…

Τέλος, από πλευράς Αιγάνης οι γηπεδούχοι ως ένδειξη διαμαρτυρίας προς τη διαιτησία και την ΕΠΣ Λάρισας δεν θέλησαν να δώσουν τα στοιχεία αγώνα με αντίπαλο τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας…

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Μαλλιάρας, Πασιάς Π., Πασιάς Δ., Κουβαράς, Λαδάς, Μυλωνάς, Χαρατσής (70′ Πλατσάς), Καπετάνιος, Γιαννακός (80′ Ρήγας), Καψάλης (46′ Μπάτσικας).