Γιόρταζε και του έδωσε τον βαθμό!

Τον βαθμό της ισοπαλίας στον Ροδιακό έδωσε ο Εννέο Κάγιο στο 85ο λεπτό με το τέρμα που σημείωσε απέναντι στον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Ο νεαρός μεσοεπιθετικός που σκόραρε στο 85ο λεπτό, γιόρταζε σήμερα καθώς είχε γενέθλια και με το δικό του τέρμα ο Ροδιακός απέσπασε την ισοπαλία από τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης.

Έτσι, το συγκρότημα του Γιώργου Φτεργιώτη έφθασε τους είκοσι βαθμούς και βρίσκεται στην έκτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας, ενώ η ομάδα του Αποστόλη Κορομηλά έφθασε τους είκοσι επτά πόντους και συνεχίζει στη τρίτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 10ο λεπτό ο Διονύσης Ιορδανίδης κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος έκανε το 0 – 1 για τους φιλοξενούμενους από την άσπρη βούλα, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Πανιώνιος έμεινε με δέκα παίκτες μιας και ο Δημόπουλος αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον κ. Γουδουλάκη.

Στην επανάληψη τώρα και στο 85ο λεπτό ο Εννέο Κάγιο με κοντινή προβολή έπειτα από σέντρα του Θανάση Φούντα πέτυχε το 1 – 1 κι έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στον Ροδιακό. Πάντως, ο Πέρπερας είχε και δοκάρι στο 90ο λεπτό με την απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 90′, όμως το 1 – 1 ήταν το τελικό σκορ και οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Ματούλας, Μπιζιώτας, Κουσάνας, Φούντας Ν., Καλέσης, Μάρκος, Μαντζαφλάρας (89′ Βόγγολης), Γκαμπέτας, Πατρίκου (63′ Κάγιο), Πέρπερας, Χαστάς (67′ Φούντας Αθ.).

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Ιορδανίδης Ν., Γκόλτσιος (65′ λ.τ. Στρατηνάκης), Βασιλείου, Κανής, Ελιζόπουλος Ν., Παϊτέρης Π.Ν., Κίτσας Γερ., Σερέτης (35′ Παπαγεωργίου (85′ Κίτσιος Π.)), Χαν, Ιορδανίδης Δ., Δημόπουλος.