“Γκέλες” για Ροδιακό και Κουλούρι

Με εκπλήξεις… υποδέχθηκαν το νέο έτος οι ομάδες του 1ου, 3ου και 4ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, με τους πρωτοπόρους και φαβορί να χάνουν βαθμούς. Φυσικά και την Κυριακή τα γκολ δεν έλλειψαν στα γήπεδα της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 1 – 1 Βερδικούσια
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 1 – 1 Ροδιακός
Δρυμός 3 – 1 Συκέα
Πλατανούλια 8 – 1 Καλύβια
Ακαδημία Τυρνάβου 4 – 0 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Βαλανίδα 3 – 0 Ακαδημία Ελασσόνας

Η Βαθμολογία (10η Αγωνιστική)

1. Δρυμός      30 – 11   25
2. Βαλανίδα      19 – 10   24
3. Ροδιακός      23 – 8   23
4. Ακαδημία Τυρνάβου      21 – 5   19
5. Πλατανούλια      18 – 13   17
6. Βερδικούσια      14 – 12   16
7. Συκέα      26 – 20   15
8. Ακαδημία Ελασσόνας      17 – 17   15
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      11 – 23   8
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      13 – 24   5
11. Μεγ. Ελευθεροχώρι      12 – 29   3
12. Καλύβια      7 – 40   3

Η Επόμενη (11η) Αγωνιστική

Μεγ. Ελευθεροχώρι 26/01 Ακαδημία Ελασσόνας
Καλύβια 26/01 Βαλανίδα
Συκέα 26/01 Ακαδημία Τυρνάβου
Ροδιακός 26/01 Πλατανούλια
Βερδικούσια 26/01 Δρυμός
Στεφανόβρυσο/Γαλανόβρυση 26/01 Αναγέννηση Ευαγγελισμού

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ελάτεια 2 – 1 Δίας
Καλοχώρι 1 – 4 Γόννοι
Μαρμαρίνη 7 – 0 Χειμάδι
Αιγάνη 2 – 0 Σ.Σ. Ραψάνης
Παραπόταμος 1 – 3 Στόμιο
Κουλούρι 2 – 2 Πυργετός

Η Βαθμολογία (10η Αγωνιστική)

1. Κουλούρι      32– 10   26
2. Γόννοι      28 – 15   22
3. Μαρμαρίνη      34 – 12   20
4. Αιγάνη      26 – 12   19
5. Σ.Σ. Ραψάνης      23 – 13   19
6. Πυργετός      26 – 19   16
7. Χειμάδι      22 – 28   13
8. Στόμιο      13 – 19   13
9. Παραπόταμος      14 – 24   10
10. Ελάτεια      13 – 28   7
11. Καλοχώρι      14 – 31   5
12. Δίας      12 – 46   3

Η Επόμενη (11η) Αγωνιστική

Δίας 26/01 Σ.Σ. Ραψάνης
Χειμάδι 26/01 Ελάτεια
Στόμιο 26/01 Καλοχώρι
Κουλούρι 26/01 Παραπόταμος
Γόννοι 26/01 Αιγανη
Πυργετός 26/01 Μαρμαρίνη

4ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Δασοχώρι 1 – 1 Μάνδρα
Άγιος Θωμάς 1 – 3 Ιπποκράτης
Δένδρα 7 – 0 Λάρισα ΄88
Κουτσόχερο 3 – 3 Ραχούλα
Τερψιθέα 1 – 1 Διογένης
Πανιώνιος 4 – 0 Αμπελόκηποι
Ρεπό Μαρίνος Αντύπας

Η Βαθμολογία (10η Αγωνιστική)

1. Δένδρα      31 – 7   25
2. Μάνδρα      23 – 11   20
3. Ιπποκράτης      22 – 12   20
4. Πανιώνιος      22 – 6   19
5. Ραχούλα      16 – 12   16
6. Τερψιθέα      14 – 15   16 *
7. Κουτσόχερο      24 – 15   14
8. Δασοχώρι      13 – 14   12
9. Διογένης      8 – 20   8 *
10. Λάρισα ΄88      11 – 23   7
11. Αμπελόκηποι      11 – 30   6 *
12. Μαρίνος Αντύπας      10 – 26   6
13. Άγιος Θωμάς      13 – 27   1

* ΔΕΝ έχουν κάνει το ρεπό.

Η Επόμενη (11η) Αγωνιστική

Αμπελόκηποι 26/01 Διογένης
Λάρισα ’88 26/01 Κουτσόχερο
Ιπποκράτης 26/01 Μαρίνος Αντύπας
Ραχούλα 27/01 Πανιώνιος
Μάνδρα 27/01 Δένδρα
Άγιος Θωμάς 27/01 Δασοχώρι
Ρεπό Τερψιθέα

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...