“Λευκή” ισοπαλία… σε κακό ματς

Το παιχνίδι έληξε χωρίς νικητή με σκορ 0 – 0, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βάλουν το γκολ για να εξασφαλίσουν τους τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Καμία ομάδα δεν το κατάφερε ούτε η Νίκη Νίκης αλλά ούτε και ο Ροδιακός, με τους φιλοξενούμενους όμως να εμφανίζονται πιο κινητικοί στο παιχνίδι έχοντας πιο ουσιαστικές φάσεις.

Στο 7ο λεπτό ο Πατρίκου βγήκε απέναντι από τον Σιδηρόπουλο με τον γκολκίπερ των γηπεδούχων να αποκρούει και να σώζει την ομάδα του.

Στο 14ο λεπτό ο Ροδιακός είχε και πάλι τετ – α – τετ αυτήν την φορά με τον Γκατζούλη, με τον Σιδηρόπουλο να λέει και πάλι «όχι» και να βγάζει το σουτ του ποδοσφαιριστή των φιλοξενουμένων.

Στο 24ο λεπτό ο Αλεξόπουλος βγήκε και αυτός απέναντι από τον Σιδηρόπουλο σε θέση βολής με τον τερματοφύλακα της Νίκης να δηλώνει εκεί και να μην επιτρέπει ούτε σ αυτόν να βρει δίχτυα.

Στο 65ο λεπτό η ομάδα του Ροδιακού απείλησε και πάλι αυτήν την φορά με τον Ευαγγελόπουλο όπου από φάουλ εξ΄ επαφής πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα χάνοντας έτσι την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του.

Στο 75ο λεπτό είχαμε το ίδιο σκηνικό με την φάση του 65ου λεπτού αφού από φάουλ εξ΄ επαφής ο Ευαγγελόπουλος πλάσαρε και πάλι με την μπάλα όμως να χτυπά πάνω στο σώμα του τερματοφύλακα της Νίκης – Νίκης.

Να σημειωθεί ότι ο τερματοφύλακας της Νίκης Νίκης, Σιδηρόπουλος λόγω τραυματισμού αποχώρησε από το παιχνίδι παίρνοντας του την θέση, ο Δεσλής. Για το υπόλοιπο του παιχνιδιού όμως κάτω από τα γκολπόστ των γηπεδούχων κάθισε ο έμπειρος κεντρικός αμυντικός Περδίκης.

Νίκη Νίκης (Κώστας Παπαρίζος): Σιδηρόπουλος (50′ λ.τ. Δεσλής), Πετρίκης, Μοράβας, Πάνος, Σαρακατσιάνος, Χίος, Δημητρίου, Παναγιωτόπουλος, Τέγος, Σφέτσος, Κουτσιαρής.

Ροδιακός (Νίκος Αλεξούλης): Μώρας, Γκαμπέτας, Μαντζαφλάρας, Γεροστέργιος, Τσιρόπουλος, Μπαλκούρας, Αλεξόπουλος, Κάτσας, Παζώλης (67′ Ευαγγελόπουλος), Πατρίκου (76′ Γιάννας), Γκατζούλης (53′ Τόρης).