Γκατζούλης και Τριανταφυλλόπουλος «καθάρισαν» για τον Παναγροτικό

Στο κυνήγι του Προμηθέα Λάρισας παραμένει ο Παναγροτικός Νίκαιας που ξεπέρασε το εμπόδιο και της Αναγέννησης Ζαππείου, της οποίας και επικράτησε με το εμφατικό 5 – 1 στο πλαίσιο της 23ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας. Από δύο τέρματα οι Γκατζούλης και Τριανταφυλλόπουλος.

Η ομάδα του Βασίλη Ταχτιντή με το τρίποντο αυτό έφτασε τους 59 βαθμούς και παρέμεινε στο «κατώφλι» του Προμηθέα Λάρισας που έχει 61 και είναι στη κορυφή του Ομίλου και κατά πως φαίνεται οι δύο ομάδες αναμένεται να λύσουν τις όποιες βαθμολογικές τους διαφορές σε δύο αγωνιστικές, όπου και η ομάδα του Παναγροτικού θα φιλοξενήσει τον Προμηθέα στη Νίκαια για την πρότελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο πρώτο κιόλας λεπτό της συνάντησης με προβολή ο Σώκος με τους φιλοξενουμένους στο 18′ να ισοφαρίζουν το παιχνίδι προς στιγμήν. Πριν από την ανάπαυλα του ημιχρόνου και στο 44′ ο Τριανταφυλλόπουλος κέρδισε πέναλτι και ο Λέανδρος Γκατζούλης άδραξε την ευκαιρία και έστειλε την ομάδα του στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με «κεφάλι» στο σκορ.

Στην επανάληψη και στο 68′ μετά από σέντρα του Τριανταφυλλόπουλου και πάλι ο Λέανδρος Γκατζούλης με κεφαλιά έκανε το 3 – 1, ενώ στο 73′ με γυριστό σουτ μεσα από τη περιοχή της Αναγέννησης Ζαππείου, ο Τριανταφυλλόπουλος πέτυχε το 4 – 1, ενώ στο 90′ έπειτα από πάσα του Γελαλή, ο Τριανταφυλλόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 5 – 1, σημειώνοντας παράλληλα και το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βασίλης Ταχτιντής): Χαβίλας, Πουρτσίδης (65′ Γκερλιώτης), Γεωργόπουλος (46′ Παπακώστας), Σουπεκιώτης, Κατσιάβας, Πανδρεμένος, Ξιώνης, Σακελλαρίου, Τριανταφυλλόπουλος, Σώκος (70′ Γελαλής), Γκατζούλης Λ.