Γκολ και θέαμα στην Β΄ ΕΠΣΛ

Γκολ και θέαμα ένα ακόμη Σάββατο με γεμάτο αγωνιστική δράση στη Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Στον 2ο Όμιλο, Υπέρεια, Ζάππειο και Κρήνη επικράτησαν επί Σταυρού, Χαλκιάδων και Μυραϊκού αντιστοίχως. Αύριο το υπόλοιπο πρόγραμμα του 2ου Ομίλου.

Στον 4ο Όμιλο το ντέρμπι στα Δένδρα, δεν έβγαλε νικητή ανάμεσα σε Κεραυνό και Πανιώνιο Νέας Σμύρνης, ενώ στον 5ο Όμιλο, ο Απόλλων Γαλήνης πέρασε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, πίσω από την Πελασγιώτιδα.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Σταυρός 0 – 2 Υπέρεια
Ζάππειο 2 – 1 Χαλκιάδες
Κρήνη 3 – 0 Μυραϊκός
Άγιος Γεώργιος 09/12 Ακαδημία Φαρσάλων
Βαμβακού 09/12 Ναρθάκι
Αναγέννηση Φαρσάλων 09/12 Βασιλή

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Βαμβακού      19 – 2   19 *
2. Ναρθάκι      24 – 7   19 *
3. Αναγέννηση Φαρσάλων      17 – 7   16 *
4. Υπέρεια      16 – 8   16
5. Ζάππειο      15 – 9   15
6. Χαλκιάδες      26 – 10   15
7. Βασιλί      16 – 10   12 *
8. Κρήνη      20 – 20   9
9. Μυραϊκός      8 – 24   7
10. Ακαδημία Φαρσάλων      4 – 18   1 *
11. Άγιος Γεώργιος      6 – 19   1 *
12. Σταυρός      1 – 40   1

* Αγωνίζονται την Κυριακή 09/12.

Η Επόμενη (9η) Αγωνιστική

Άγιος Γεώργιος 15/12 Βαμβακού
Ακαδημία Φαρσάλων 15/12 Κρήνη
Ναρθάκι 15/12 Ζάππειο
Μυραϊκός 15/12 Σταυρός
Χαλκιάδες 15/12 Αναγέννηση Φαρσάλων
Βασιλί 15/12 Υπέρεια

4ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ιπποκράτης 3 – 0 Λάρισα ΄88
Δασοχώρι 3 – 1 Ραχούλα
Άγιος Θωμάς 1 – 2 Διογένης
Δένδρα 1 – 1 Πανιώνιος
Μαρίνος Αντύπας 1 – 2 Τερψιθέα
Κουτσόχερο 3 – 1 Αμπελόκηποι
Ρεπό Μάνδρα

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Δένδρα      21 – 6   19 *
2. Μάνδρα      22 – 10   18 *
3. Ιπποκράτης      19 – 11   16 *
4. Πανιώνιος      17 – 5   15 *
5. Ραχούλα      12 – 6   15 *
6. Κουτσόχερο      20 – 11   12 *
7. Τερψιθέα      7 – 12   12
8. Δασοχώρι      8 – 11   8 *
9. Λάρισα ΄88      9 – 12   7 *
10. Αμπελόκηποι      9 – 20   6
11. Μαρίνος Αντύπας      10 – 24   6
12. Διογένης      5 – 19   4
13. Άγιος Θωμάς      12 – 24   1

* Έχει κάνει το ρεπό.

Η Επόμενη (9η) Αγωνιστική

Μάνδρα 16/12 Ιπποκράτης
Λάρισα ΄88 16/12 Δασοχώρι
Ραχούλα 16/12 Δένδρα
Διογένης 16/12 Μαρίνος Αντύπας
Πανιώνιος 16/12 Κουτσόχερο
Αμπελόκηποι 16/12 Τερψιθέα
Ρεπό Άγιος Θωμάς

5ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Λαρισαϊκός 0 – 0 Νέο Περιβόλι
Γαλήνη 3 – 1 Χάλκη
Ομόνοια 1 – 2 Τοξότης Λάρισας
Γλαύκη 6 – 0 Ομορφοχώρι
Πηνειός δ.δ. Χαραυγή
Ανθούπολη 1 – 1 Αετόλοφος
Ρεπό Πελασγιώτιδα

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Πελασγιώτιδα      22 – 3   21 *
2. Γαλήνη      12 – 4   17 *
3. Γλαύκη      19 – 5   15 *
4. Νέο Περιβόλι      13 – 6   14 *
5. Χάλκη      16 – 12   12 *
6. Ομόνοια      13 – 15   11
7. Λαρισαϊκός      7 – 5   11 *
8. Ανθούπολη      11 – 9   10 *
9. Αετόλοφος      9 – 10   7
10. Τοξότης Λάρισας      11 – 13   7
11. Ομορφοχώρι      8 – 20   4 *

* Έχουν κάνει το ρεπό.
** Χαραυγή και Πηνειός έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

Η Επόμενη (9η) Αγωνιστική

Πελασγιώτιδα 16/12 Λαρισαϊκός
Νέο Περιβόλι 16/12 Γαλήνη
Χάλκη 16/12 Γλαύκη
Τοξότης Λάρισας 16/12 Πηνειός
Ομορφοχώρι 16/12 Ανθούπολη
Αετόλοφος 16/12 Χαραυγή
Ρεπό Ομόνοια

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...