Γκολ και θέαμα στη Γιάννουλη

Την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας πέτυχε η Δήμητρα Γιάννουλη, κερδίζοντας με το εμφατικό 6 – 2 τον Αστέρα Τυρνάβου, στον πάγκο του οποίου έκανε ποδαρικό με το… «αριστερό» ο Απόστολος Κορομηλάς.

Ο Αστέρας Τυρνάβου ήταν αρκετά ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο, όπου και κράτησε το 2 – 2 στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο 5ο λεπτό οι Τυρναβίτες είχαν δοκάρι σε σουτ του Βασίλη Πάσιου, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 10ο λεπτό με κεφαλιά του Άγγελου Αμπατζίδη, έπειτα από σέντρα του Τάσου Χατζηγρηγορίου.

Πριν όμως κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων ι Τυρναβίτες ισοφάρισαν. Στο 14′ ο Παναγιώτης Γαλάνης με ανάποδο ψαλίδι έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσια, για να πάρουν και πάλι προβάδισμα στο σκορ οι Γιαννουλίτες με πέναλτι που κέρδισε ο Τάσος Χατζηγρηγορίου και εκτέλεσε εύστοχα ο Κώστας Κοταρέλας στο 19′.

Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο απάντησαν και πάλι οι φιλοξενούμενοι στο 24′. Δράστης ο Γιώργος Μπαντής που από την άσπρη «βούλα» δεν αστόχησε, κάνοντας το 2 – 2. Σκορ το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου σε ένα άκρως χορταστικό πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη και στο 48′ ο Τάσος Χατζηγρηγορίου με σουτ από πλεονεκτική θέση έδωσε «κεφάλι» στο σκορ και πάλι για τους γηπεδούχους, με τους Γιαννουλίτες να «κλειδώνουν» την νίκη τους στο 80′ με σκόρερ και πάλι τον Κώστα Κοταρέλα.

Διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της Δήμητρας Γιάννουλης έδωσε ο Τάσος Χατζηγρηγορίου από καλή θέση στο 86′, ενώ στο 89′ ο Βασίλης Σπανός διαμόρφωσε το τελικό 6 – 2 για την Δήμητρα Γιάννουλης.

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Κυρανούδης, Μπάμπαλης, Μηνάς (16′ λ.τ. Καραγιώργος), Κουρούτσαλης, Εμμανουήλ, Θώμος, Χατζηγρηγορίου, Μανάκας (82′ λ.τ. Σπανός), Πατσιωτός (23′ λ.τ. Γκατζούλης), Κοταρέλας, Αμπατζίδης.

Αστέρας Τυρνάβου (Αποστόλης Κορομηλάς): Μπαντής Χρ., Πάσιος Αν., Πάσιος Β. (80′ Υσούφης), Γαλάνης, Λάζος, Τάκης, Καρακώστας (75′ Καρατζούνης), Γκαραγκούνης Χ. (55′ Φουντούνας), Γκαραγκούνης Ελ., Μπαντής Γ., Τσακίρης Κ.