Γκολ και θέαμα στο Θεσσαλικό

Σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι, η ομάδα των Ατρομήτων/Θύελλα Λάρισας επιβλήθηκε του Θερμαϊκού Στομίου με 6 – 1, σε έναν αγώνα όπου τα περισσότερα τέρματα επετεύχθησαν στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης.

Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Θοδωρή Βουτυρίτσα κατετάγει οριστικά στην 9η θέση του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας με 34 βαθμούς (όσους και ο Αστήρ Ν. Περιβολίου), ενώ στον αντίποδα ο σύλλογος του Στομίου κατέλαβε την 11η θέση με 29 πόντους.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο δεκάλεπτο ο Μάρης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καραμήτρου. Ένα 1 – 0 το οποίο οδήγησε και τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Θάνος Κωστούλας ανέλαβε να κάνει δύο τα τέρματα των γηπεδούχων, ενώ ο Ιωαννίδης πέτυχε το 3 – 0. Τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0 ανέβασε και πάλι ο Θάνος Κωστούλας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση, τη στιγμή όπου στα «καπάκια» ο Γιάννης Τσιάρας μείωσε σε 4 – 1 για τον Θερμαϊκό.

Ο Μάρης με το επίσης δεύτερό του προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση και πάλι με κεφαλιά, έκανε το 5 – 1, για να έρθει ο Κώστας Χατζής, ο παλαιότερος ποδοσφαιριστής της ομάδας των Ατρομήτων, για να κλείσει τη χρονιά με γκολ, με το 6 – 1.

Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (Τηλέμαχος Ζιάκας): Τσατσάρας (70′ Δούνιας), Χατζής, Μάρης, Τσιρογιάννης, Ιωαννίδης, Τσανάκας, Κολοβός, Βουτυρίτσας, Κωστούλας (60′ Κυριάκου), Καλογιάννης, Καραμήτρος.

Θερμαϊκός Στομίου: Οικονόμου Χρ., Καρέντζος, Θεοδώρου, Χατζηλιόντας, Τοπάλης, Πολύζος (46′ Βούντας), Αντωνίου, Λιάκος, Βλούχος, Σελήνης, Τσιάρας.