Γοννιώτικο το ντέρμπι του… Ολύμπου!

Την τέταρτή του σερί νίκη στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας πανηγύρισε ο Όλυμπος Γόννων, κερδίζοντας το ντέρμπι του… Ολύμπου την συνονόματη Αιγάνη με 3 – 0.

Με τη νίκη αυτή, η ομάδα του Δημήτρη Κωστή έφτασε τους 25 βαθμούς και παρέμεινε στο “κατώφλι” του πρωτοπόρου Άρη Κουλουρίου των 29. Στον αντίποδα η ομάδα του Δημήτρη Αλεξίου έχασε έδαφος στη διεκίδηση μίας εκ των τριών θέσεων που οδηγούν απευθείας στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, μένοντας στους 19 βαθμούς και τγην 5η πλέον θέση.

Το σκορ για τους Γοννιώτες άνοιξε στο πρώτο μέρος και στο 18ο λεπτό ο Ριζούλης με κεφαλιά μετά από σέντρα του Νίκου Γκουγκουλιά από αριστερά, σκορ το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ο Παναγιώτου μετά από ασσίστ του Κολτσίδα, εντός της περιοχής γύρισε και σούταρε στην απέναντι γωνία του κίπερ του Ολύμπου Αιγάνης, δίνοντας αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.

Το τελικό 3 – 0 για τον Όλυμπο Αιγάνης, διαμόρφωσε στο 72′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Ντόι, δίνοντας στη νίκη των “κυανόλευκων” διαστάσεις θριάμβου.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μουζακίτης, Τζίκα (55′ Γκουγκουλιάς Χρ.), Γκουγκουλιάς Ν., Κώτσιας, Μαρκεγκάι, Τσούγιας, Μπούμπουλης Β., Ζαϊρές, Ριζούλης (55′ Κολτσίδας), Παναγιώτου (70′ Τσιρονίκος), Ντόι.