«Δάγκωσαν» ξανά!

Μετά από τρεις αγωνιστικές χωρίς να «γευτούν» τη χαρά της νίκης, οι Λύκοι επικράτησαν εντός έδρας με 2 – 1 της Χαραυγής.

Έτσι οι νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης, έφτασαν συνολικά τους 11 βαθμούς στον 1ο όμιλο της Β΄ΕΠΣ Λάρισας και ισοβαθμούν στη 5η θέση με Νίκαια και Ακαδημία Φαρσάλων. Ενώ η Χαραυγή παρέμεινε στη τελευταία θέση με -4 βαθμούς.

dsc_0118

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να «ανοίξουν» το σκορ. Λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα και συγκεκριμένα στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Σωκράτης Φακίτσας με σουτ έξω από τη περιοχή έβαλε τους Λύκους μπροστά στο σκορ με 1 – 0.

%ce%b3%ce%ba%ce%bf%cf%85%cf%84%ce%b6%ce%b1%ce%bc%cf%80%ce%b1-%cf%86%ce%b1%ce%ba%ce%b9%cf%84%cf%83%ce%b1%cf%83

Στην «επανάληψη» τώρα οι Λύκοι έθεσαν τη νίκη σε στέρεες βάσεις. Στο 65΄ο Θοδωρής Ρακιντζόγλου με πλασέ μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτών των Λύκων, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του.

%cf%83%ce%ba%ce%bf%cf%84%ce%b5%ce%b9%ce%bd%ce%b9%cf%89%cf%84%ce%b7%cf%83-%cf%86%ce%b1%ce%ba%ce%b9%cf%84%cf%83%ce%b1%cf%83

Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους προσπάθησαν να αλλάξουν τις ισορροπίες του ματς, καταφέρνοντας στο 80ό λεπτό να μειώσουν σε 2 – 1 χάρη σε κοντινή προβολή του Ζυγούρη. Μέχρι το τέλος όμως τίποτα δεν άλλαξε με τους Λύκους να πανηγυρίζουν τη νίκη με 2 – 1.

dsc_0110

Λύκοι (Σάκης Καλαμάς – Θανάσης Αθανασόπουλος): Κακαρδάκης, Ντριβαλάς, Μαρβατάι, Ποντίκας, Σκύφτας, Βασιλόπουλος (30′ λ.τ. Ρακιντζόγλου), Μαυροδήμος, Φακίτσας, Ζησόπουλος (40′ λ.τ. Ζησόπουλος), Λιτζερίνος, Κωσταρέλλος Εμ.

dsc_0105

Χαραυγή (Δημήτρης Παππάς): Τζαφέτας, Βαρσάμης, Περιτογιάννης, Ντριβαλάς, Μακρής, Γκουτζάμπα, Παππάς, Χατζηκαμαγιάννης, Σκοτεινιώτης, Πετράκης, Ζυγούρης.