Δάσσιος… ανατροπής

Τη νίκη με ανατροπή του σκορ πανηγύρισε ο Ηρακλής Πλατανουλίων απέναντι στον Ευαγγελισμό με 2 – 1, παιχνίδι για την 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Κώστας Δάσσιος που με δύο δικά του τέρματα τα Πλατανούλια συνέχισαν τη προσπάθεια τους στο πρωτάθλημα με νίκη και πήραν τους τρεις βαθμούς.

Με τη σημερινη νίκη οι «πράσινοι» έφθασαν τους έντεκα βαθμούς, ενώ ο Ευαγγελισμός παρέμεινε στους τέσσερις πόντους.
Στο 14ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ. Ο Νίκος Λιούρας απείλησε με σουτ και ο Μαρίνος Παναγιωτόπουλος αρχικά απέκρουσε, ωστόσο ο επερχόμενος, Στάθης Μουταφίδης από κοντά με προβολή κέρδισε τον αντίπαλο πορτιέρο και έκανε το 0 – 1. Μάλιστα, πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο ο Ζέκα είχε και δοκάρι για τον Ευαγγελισμό, με το 0 – 1 να αποτελεί και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και στο 55ο λεπτό, ο Κώστας Δάσσιος με σουτ μέσα από τη περιοχή έφερε το ματς στα ίσια, ενώ στο 70′ ολοκληρώθηκε η ανατροπή του σκορ. Συγκεκριμένα, ο Άλμπαν Κερίμι έπειτα από δική του προσπάθεια και πάσα στον Κώστα Δάσσιο, ο τελευταίος με πλασέ από το ύψος του πέναλτι κέρδισε για δεύτερη φορά τον γκολκίπερ των φιλονενουμένων και έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Παναγιωτόπουλος, Μαυρίδης, Λάζος Ανδρ., Κατσής, Λάζος Γ. (70’ Τσοπάνογλου), Τσάτσος, Χίντα, Κερίμι, Άλμπαν, Ματράκης Κ. (46’ Μπραχελίκα), Δάσσιος (80’ Ματράκης Γ.).

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κότυλης): Κατής Μ., Φάκας (60’ Ράντζας), Τρικάλης (70’ Νταλίπ), Κατής Αθ., Γραμμένος, Μουταφίδης, Ζέκα, Ντούμος (35’ λ.τ. Βαλατσός), Λιούρας, Καρέλας, Κότυλης Γ.