Δεν έδειξε νικητή…

Δεν είχε νικητή η αναμέτρηση στην Μελία ανάμεσα στη τοπική ομάδα και το Χειμάδι για την 21η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας όπου έληξε με σκορ, 1 – 1.

Έτσι, το συγκρότημα του Βαγγέλη Τάχου έφθασε τους τριάντα οκτώ βαθμούς, όπως επίσης, το σύνολο του Γιώργου Νούσιου έφθασε τους τριάντα οκτώ πόντους ύστερα και από αυτή την αγωνιστική. Και οι δύο σύλλογοι βρίσκονται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, πίσω από την Ανάβρα που είναι στη πρώτη θέση.

Στην πρώτη καλή φάση του αγώνα και στο 5ο μόλις λεπτό, ο Βαγγέλης Μπάτζιος με ένα όμορφο σουτ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και έπειτα στα δίχτυα του Τζήμα για το 0 – 1.

Στην επανάληψη τώρα και στο 65ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έφθασαν πολύ κοντά στην ισοφάριση του σκορ, όμως η κεφαλιά του Βαγγέλη Υφαντή από θέση βολής σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Γιάννη Τζικόπουλου, ενώ στην επαναφορά το πλασέ του Χρήστου Αγγελακόπουλου από κοντά, έδιωξαν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί του Χειμαδίου.

Βέβαια, πέντε λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς ο Βαγγέλης Υφαντής αποβλήθηκε από τον κ. Κακάνη με απευθείας κόκκινη κάρτα για εξύβριση θείων.

Προς το τέλος του αγώνα τώρα και πιο συγκεκριμένα στο 87ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έφθασαν στη πολυπόθητη ισοφάριση του σκορ με τον συνήθη «ύποπτο», Δημήτρη Καββαδία με ιδανικό τελείωμα από θέση βολής.

Μάλιστα, το συγκρότημα του Χειμαδίου απώλεσε και δύο σημαντικές χαμένες ευκαιρίες στο ματς με τον Γιώργο Καραντώνη, με το 1 – 1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Ένωσις Μελία (Βαγγέλης Τάχος): Τζήμας, Παπαγεωργίου (80′ Τζαβέλλας), Γαρυφαλλόπουλος Δ., Αγγελακόπουλος Χρ., Ντινούλης, Υφαντής, Νεράτζης (60′ Μπατζογιάννης), Σφέτσος Κ. (70′ Μητροδήμος), Σφέτσος Αλ., Αγγελακόπουλος Κ., Καββαδίας.

Α.Ο. Χειμαδίου (Γιώργος Νούσιος): Τζικόπουλος, Παναγιωτίδης (55′ Γκόγκος), Τόπης, Νούσιος Γ. Αχ., Γκοτζαμανίδης, Γκόλαντας, Νούσιος Γ. Β., Νταής, Μπάτζιος (80′ Λιόγκας), Σιούτας (60′ Κουτσώνας), Καραντώνης.