Δεν έφτανε το γκολ του Κατσαμάκα…

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στη Ραψάνη εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα ήρθε ισόπαλη με σκορ 1 – 1 με τον Πυργετό για τη 15η «στροφή» του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Τους τριάντα δύο βαθμούς έφθασε το συγκρότημα του Δημήτρη Γκαραγκούνη με αυτή την ισοπαλία και βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, ο Πυργετός έφθασε τους είκοσι τρεις πόντους και συνεχίζει στην έκτη θέση.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Πυργετός βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μπήκε μπροστά στο σκορ.

Στο 23ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια. Ο Στέλιος Τσινούδης έκανε τη σέντρα και ο Αντώνης Κατσαμάκας με κεφαλιά έκανε το 1 – 1, αφού η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα των φιλοξενουμένων.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Σ.Σ. Ραψάνης είχε σημαντική στιγμή με τον Στέλιο Τσινούδη όμως η μπάλα από το σουτ του έμπειρου μεσοεπιθετικού σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Πυργετού.

Πάντως, η ομάδα του Δημήτρη Γκαραγκούνη είχε κι άλλες καλές στιγμές στο ματς για να πετύχει το τέρμα που θα της έδινε τη νίκη με πρωταγωνιστές τους Κατσαμάκα, Μπίμπα και Τζέφρι Σινάν…

Σ.Σ. Ραψάνης (Δημήτρης Γκαραγκούνης): Κοτσιανούλης, Λιάμης, Σινάνι Β. (75′ Γκαραγκούνης Γ.), Δικόπουλος, Γκιώνης (46′ Καρπέτης), Σινάνι Κ., Τσούτης, Μπίμπα (60′ Σινάν Ζ.), Τσινούδης, Σινάν Τζ., Κατσαμάκας.