Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι στο Μεσο(Χ)ώρι…

Δύο φορές προηγήθηκε ο Αμπελωνιακός στο παιχνίδι και δύο φορές ο Δαμασιακός έφερε το ματς στα ίσια. Το τελικό 2 – 2 στο ντέρμπι των ουραγών της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας δεν είχε νικητή και οι δύο ομάδες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, η ομάδα του Αλέξη Παγκαρλιώτα έφθασε τους επτά βαθμούς και το σύνολο του Δημήτρη Δανιλούλη που έκανε το ντεμπούτο του στο πάγκο του Αμπελωνιακού, τους έξι βαθμούς.

Στα του αγώνα, ο Βαγγέλης Χατζούλης πέτυχε το 0 – 1 στο 10ο λεπτό και ο Αμπελωνιακός πήρε προβάδισμα στο σκορ.

Στο 28ο λεπτό, ο Δαμασιακός έφερε και πάλι το ματς στα ίσια, με σκόρερ τον Δημήτρη Μουσιάρη και το 1 – 1 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Βαγγέλης Χατζούλης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και πάλι στο 58ο λεπτό και οι «πράσινοι» πήραν εκ νέου το προβάδισμα με σκορ 1 – 2.

Έντεκα λεπτά μετά στο γήπεδο του Μεσοχωρίου, ο Θοδωρής Τσιάλτας σκόραρε για την ομάδα του Αλέξη Παγκαρλιώτα και πέτυχε τη νέα ισοφάριση του σκορ και το 2 – 2.

Αυτό, ήταν το τελικό σκορ στον αγώνα, με τον Αμπελωνιακό να τελειώνει το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Φετάου στο 86ο λεπτό με κόκκινη κάρτα.

Δαμασιακός (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Μιγδάνης, Γεωργατζιάς, Πούτας, Ιωαννίδης, Καρακάνος (89′ Βίδρας), Δούκας (57′ Μπακαΐμης), Λέτσιος (71′ Ραπτοτάσιος), Μουσιάρης, Λούτσος, Τσιάλτας, Γελαλής.

Αμπελωνιακός (Δημήτρης Δανιλούλης): Βραζιτίκος, Γκιόνα, Πάνου, Αλεξόπουλος Σ., Δαλακώνης, Αλεξόπουλος Αχ., Μεσημέρης (76′ Φετάου), Χατζούλης, Κουδέρης (75′ Κατσής), Αλεξανδρής (90′ Κυρίτσης), Βούκιας (90′ Βαρσάμης).