Δεν αντιμετώπισε πρόβλημα το Μαυροβούνι

Την επιστροφή του στη πρώτη θέση της βαθμολογίας στον 1ο όμιλο της Β΄τοπικής κατηγορίας έκανε γνωστή σήμερα το απόγευμα το Μαυροβούνι, καθώς κέρδισε εντός έδρας τον Άρη Διλόφου με σκορ 3 – 0 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Έτσι, το συγκρότημα του Ηλία Αρβανίτη έφθασε τους τριάντα ένα βαθμούς, ενώ ο Άρης Διλόφου έμεινε στους πέντε βαθμούς.

Μόλις στο 6ο λεπτό του αγώνα ο Τόλης Ακριβόπουλος με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Τατσέλου «άνοιξε» το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ στο 21ο λεπτό ο Δημήτρης Πεζής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε δύο τα τέρματα για το Μαυροβούνι.

Το τελικό 3 – 0 για την ομάδα του Ηλία Αρβανίτη διαμόρφωσε στο 70ο λεπτό με κεφαλιά ο Νίκος Μπατζέλας, ύστερα από την ιδανική σέντρα του Κώστα Σαράντη.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Ηλίας Αρβανίτης): Καραποστόλης, Παπαϊωάννου, Βαρσάμης (75′ Σωμοίρας), Μαντζιαφούλης (5′ λ.τ. Τάτσιος), Καψαλός, Ακριβόπουλος, Μπαντζέλας, Τατσέλος, Σαράντης, Μπάγκας, Πεζής (82′ Ριζόπουλος).