Δεν βρήκαν δίχτυα στον Δίλοφο…

«Λευκή» ισοπαλία είχαμε στο γήπεδο του Διλόφου αφού ο τοπικός Άρης και ο Ολυμπιακός Αμπελιάς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 0 – 0 σε ένα παιχνίδι όπου περιείχε δυνατές φάσεις αλλά και σκληρά μαρκαρίσματα.

Στο 5ο μόλις λεπτό ο Κατσαρός για την Αμπελιά επιχείρησε ένα σουτ μέσα από την περιοχή όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Δοκάρι για τον Άρη Διλόφου στο 10ο λεπτό με τον Ρεντινόπουλο να σουτάρει από πλεονεκτική θέση και την μπάλα να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι του Αποστολάκη.

Τέσσερα λεπτά μετά, υπήρξε μία «αναμπουμπούλα» στην άμυνα των φιλοξενούμενων με τον Μόσχο να κάνει το σουτ και τον Ανυφαντή να διώχνει πάνω στην γραμμή και να σώζει την ομάδα του από σίγουρο γκολ.

Στο 30ο λεπτό ο Κατσαρός για τον σύλλογο της Αμπελιάς εκτέλεσε ένα φάουλ έξω από την περιοχή με την μπάλα όμως να μην του κάνει το χατήρι και να χτυπά στο τείχος και να περνά λίγο άουτ.

Στο 70ο λεπτό το σουτ που επιχείρησε ο Κατσαρός για τους φιλοξενούμενους πέρασε λίγο άουτ.

Στο 85ο λεπτό ο Βαΐτσης σούταρε μέσα στην περιοχή από πλεονεκτική θέση με τον Λεβέντη να τον κερδίζει αφού απόκρουσε το σουτ του και αποσόβησε το γκολ για τους φιλοξενούμενους.

Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με εννέα ποδοσφαιριστές καθώς ο Ρούλης Βαΐτσης και ο Χρήστος Κούρος στο 89ο λεπτό δέχθηκαν την δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρίες στον διαιτητή του αγώνα και πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια.