Δεν βρήκε αντίσταση…

Με ιδανικό τρόπο «έκλεισε» την ήδη επιτυχημένη ποδοσφαιρική χρονιά ο Ηρακλής Λάρισας, όπου επιβλήθηκε των Γόννων εκτός έδρας με 4 – 0 σήμερα το απόγευμα.

Οι «κυανόλευκοι» πέτυχαν ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και μάλιστα παρουσιάστηκαν στη βασική ενδεκάδα με πολλά νέα πρόσωπα από το εφηβικό τμήμα.

Έτσι, ο Ηρακλής τερμάτισε στη πρώτη θέση του πρωταθλήματος με ογδόντα τρεις βαθμούς και τη νέα σεζόν θα μετέχει στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣΛ, ενώ στην αντίπερα όχθη, το συγκρότημα των Γόννων τερμάτισε στη δέκατη θέση έχοντας συγκεντρώσει πενήντα πόντους.

Στο 50ο λεπτό ο Στέφανος Σουλτούκης με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στο «Γ» της εστίας των Γόννων και πέτυχε το 0 – 1, ενώ δώδεκα λεπτά αργότερα, ο Ηρακλής Γκιουρσάνης έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους με πλασέ από θέση βολής.

Μάλιστα, στο 75ο λεπτό ο Ηρακλής Λάρισας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, με σκόρερ αυτή τη φορά τον νεαρό, Κλεάνθη Ράχη, ενώ το τελικό 0 – 4 διαμόρφωσε με τη συμπλήρωση των ενενήντα λεπτών αγώνα ο Βασίλης Σπανός με όμορφο τελείωμα.

Ηρακλής Λάρισας (Γιάννης Τσακμακίδης): Ντιντής, Λιάνος, Δραγατζίκης, Σπανός, Κατσής (75′ Ζησόπουλος), Μπάμης, Πατσής, Μολάς, Γκιουρσάνης, Ζαφειρίου (80′ Καραμανόλας), Σουλτούκης (65′ Ράχης).