Δεν υπήρξε νικητής στη Γαλήνη

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Πύρρος και Δήμητρα Γιάννουλης στη μεταξύ τους αναμέτρηση με το τελικό σκορ να είναι το 2 – 2!

Οσοι φίλαθλοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Γαλήνης ευχαριστήθηκαν το θέαμα που πρόσφεραν οι δύο ομάδες, καθώς σημειώθηκαν τέσσερα γκολ και αμφότερες οι δύο ομάδες έδειξαν πάθος και δύναμη για τη κατακτηση της νίκης.

Στην έβδομη θέση και τους δέκα επτά βαθμούς έφθασε η ομάδα του Κώστα Βασίλη με αυτή την ισοπαλία, ενώ το σύνολο του Νίκου Χρόνη με τον βαθμό που πήρε έφθασε τους επτά βαθμούς και συνεχίζει τη προσπάθεια του από τη ζώνη του υποβιβασμού που είναι η 14η θέση της βαθμολογίας.

Με το «καλημέρα» ο Πύρρος ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ με τον Λεσάι, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Ασπετάκης πέτυχε την ισοφάριση και το 1 – 1.

Στην επανάληψη του αγώνα τώρα και στο 81ο λεπτό, ένας πρώην παίκτης του Πύρρου, ο Μήτρος σημείωσε την ανατροπή του σκορ και το 1 – 2 για τη Γιάννουλη, ωστόσο ο πρώην ποδοσφαιριστής της Δήμητρας, Κώστας Λετσιος, ήταν αυτός που σκόραρε για το 2 – 2 στο 86′ και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στους γηπεδούχους.

Πύρρος (Κώστας Βασίλης): Αγραφιώτης, Λίτσα, Πότσης (65′ Βάσσος), Λέτσιος, Μάρης (86′ Σάρρα), Παύλου, Τζόγκας, Βάρσος (55′ Νικούλης), Αλεξανδρής (86′ Κάτσης), Mούρι, Λεσάι.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης): Κοτλής, Ραπτόπουλος, Μονάντερος, Σαπάκος, Ντούφας (32′ Τσουμάνης), Θώμος Σ., Ράπτης, Τσίλης (57′ Μήτρος), Ασπετάκης (90′ Γκαραβέλης), Μπάμπαλης, Γκαλγκανόπουλος Ε. (70′ Καρέλας Μ.).