Δεν εί(Χ)ε νικητή το ματς στο Αργυροπούλι…

Το γκολ του Φίλιππου Ταστεμερίδη (20′) ισοφάρισε ο Σπύρος Μπέλτσιος (42′) κι έτσι Αργυροπούλι και Αβέρωφ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 στη μεταξύ τους αναμέτρηση το μεσημέρι του Σαββάτου (18/01).

Το παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο του Αργυροπουλίου στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α’ DE-TOX ΕΠΣΝ Λάρισας και το τελικό σκορ δεν ανέδειξε νικητή.

Έτσι, το συγκρότημα των Κώστα Τσιάγκου – Σπύρου Μπέλτσιου παρέμεινε στη δέκατη τρίτη θέση έχοντας δέκα τέσσερις βαθμούς, ενώ η ομάδα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα έχει δέκα εννέα βαθμούς στην ένατη θέση της βαθμολογίας μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 20ο λεπτό ο Φίλιππος Ταστεμερίδης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και το Αβέρωφ πήρε προβάδισμα στο σκορ, όμως ο Σπύρος Μπέλτσιος σκόραρε ξανά για το Αργυροπούλι στο φετινό πρωτάθλημα και στο 42′, με το 1 – 1 να είναι μάλιστα και το τελικό σκορ, καθώς δεν άλλαξε κάτι στην επανάληψη του αγώνα…

Δόξα Αργυροπουλίου (Κώστας Τσιάγκος – Σπύρος Μπέλτσιος): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ. Χ., Σακοράφας Χρ., Σακοράφας Β. (30′ Παραφέστας), Φουρτούνας, Νταμπαλέτσιος (30′ Πλιάτσικας), Καλόγηρος (90′ Λεσάι), Τσούτσας, Τσιάγκος, Μπέλτσιος, Νικολακούλης.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Μάνος, Μπαστούνης (85′ Παπαδημητρίου), Στράτος (68′ Στεργίου), Μούτσα, Μίλλερ, Λιλολάρι, Μπαρούτας (76′ Ντέκας), Αλατάς, Γραμμένος, Παρλάντζας, Ταστεμερίδης.