Δεν εί(Χ)ε νικητή το ματς στο Βλαχογιάννι

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι στο Βλαχογιάννι (2 – 2), εκεί όπου η Δόξα υποδέχθηκε τη Λάρισα 2012 σε μία πολύ σημαντική αναμέτρηση από το πρόγραμμα της 29ης «στροφής» του πρωταθλήματος.

Το τελικό σκορ έδωσε από ένα βαθμό στις δύο ομάδες στη «μάχη» που δίνουν για παραμονή στην Α΄ΕΠΣ Λάρισας. Η ομάδα του Νίκου Φακίτσα έφθασε τους τριάντα πέντε βαθμούς, ενώ το σύνολο του Σπύρου Μπέλτσιου έφθασε τους είκοσι εννέα πόντους μετά το αποτέλεσμα αυτό.

Όσον αφορά τη παραμονή στη κατηγορία, το Βλαχογιάννι τη τελευταία αγωνιστική θα παίξει στην Αμυγδαλέα απέναντι στον Αετό και θέλει θετικό αποτέλεσμα για να αποφύγει τους αγώνες των πλέι άουτ, ενώ η Λάρισα 2012 θα υποδεχθεί τον Ηρακλή Λάρισας στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’».

Μόλις στο 6ο λεπτό του αγώνα, ο Αλεξίου έβαλε τη Δόξα μπροστά στο σκορ, ενώ στο 17′ ο Αθανασούλης διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Στο 28ο λεπτό ο Δημήτρης Κίτσιος μείωσε σε 2 – 1 κι έβαλε τη Λάρισα 2012 ξανά στο παιχνίδι, ενώ στο δεύτερο μέρος και στο 50′ ο Παναγιώτης Φλώρος πέτυχε το 2 – 2 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Παπαϊωάννου, Τσούντζουρας, Πέτρου (70′ Μητούλας), Δραγατσίκης, Κουτσοκέρας, Χριστοδούλου, Γκουρομπίνος, Κοντοθανάσης, Αθανασούλης, Ιγγλέζος (83′ Τσανάς), Αλεξίου.

Λάρισα 2012 (Σπύρος Μπέλτσιος): Παπαζήσης, Δημόπουλος, Κίτσιος Π., Κουκουτσέλος, Φλώρος Π. (78′ Τσιτσόπουλος), Πετκολάι, Κίτσιος Δ., Κόκκινος, Τσιάγκος, Μπόντε (53′ Φλώρος Αντ.), Βλιώρας.