Δεν εί(Χ)ε νικητή το ματς στο Δασοχώρι…

Δίχως νικητή έληξε το παιχνίδι που «άνοιξε» την αυλαία της 10ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας, καθώς Ατρόμητος Δασοχωρίου και Μάνδρα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1 – 1.

Ένα δυνατό παιχνίδι με πάθος από τις δύο ομάδες για τη κατάκτηση της νίκης και των τριών βαθμών διεξήχθη στο γήπεδο του Δασοχωρίου εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα υποδέχθηκε τη Μάνδρα και αμφότεροι οι δύο σύλλογοι πήραν από ένα βαθμό, αφού το 1 – 1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Με αυτό το βαθμό λοιπόν το συγκρότημα του Νίκου Χατζημπύρου έφθασε τους δώδεκα βαθμούς, ενώ η ομάδα του Γιάννη Παπαναστασίου με τον βαθμό της ισοπαλίας έφθασε τους είκοσι πόντους.

Στο 38ο λεπτό ο Αντώνης Θώμος εκτέλεσε απευθείας το φάουλ που κέρδισαν οι γηπεδούχοι και η μπάλα πέρασε λίγο έξω από την εστία του Αποστόλη Ράιδου, με αυτή να είναι και η μοναδική ουσιαστική φάση στο πρώτο μέρος του αγώνα.

Στην επανάληψη της συνάντησης και στο 72ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να μπουν μπροστά στο σκορ, χάρη στο τέρμα του Βαγγέλη Παπανικολάου, με τους γηπεδούχους να απαντούν στα γκολ τρία λεπτά αργότερα, με σκόρερ τον Φραγκογούλα με ψύχραιμο πλασέ έπειτα από κάθετη πάσα του Μπαρούτα.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Καλογιάννης, Καραγιώργος (46′ Κόμης), Κωσταρέλλος, Θώμος (65′ Γεωργούλας), Ήσυχος, Τσιαμούρας, Φραγκογούλας, Καριώτης (15′ λ.τ. Φακής (70′ Τανάγιας)), Βάνης, Μπαρούτας, Σακελλαρίου.

Α.Ε. Μάνδρας 2016 (Γιάννης Παπαναστασίου): Ράιδος, Καδόγλου, Μακρυγιάννης, Ζούγκα Μ., Οσμάνι, Τσιλιλής, Παπαδόπουλος Ν. Δ., Παπανικολάου, Παπαδόπουλος Γρ. (65′ Μουλάς), Τεκέδης (70′ Παπαδόπουλος Ν. Φ.), Νικολαΐδης (75′ Τζήκας).