Δεν εί(Χ)ε νικητή…

Το γκολ του Βασίλη Σπανού στο 32ο λεπτό ισοφάρισε ο Διονύσης Ιορδανίδης στο 71ο λεπτό κι έτσι Λάρισα 2012 και Μαυροβούνι πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στο παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» για την 3η αγωνιστική της Α’ DE-TOX Λάρισας και οι δύο σύλλογοι με το τελικό βαθμό πήραν από ένα βαθμό.

Μάλιστα, η ομάδα του Δημήτρη Καπετανόπουλου πήρε το πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ δύο βαθμούς έχει συγκεντρώσει το σύνολο του Γιάννη Σιάρκου.

Στο 32ο λεπτό του αγώνα ο Βασίλης Σπανός σκόραρε με σουτ από θέση βολής και έβαλε μπροστά το Μαυροβούνι στο σκορ, με το 0 – 1 να είναι και αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 71′, η Λάρισα 2012 ισορρόπησε το ματς, καθώς η μπάλα από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Διονύση Ιορδανίδη βρήκε στο τείχος των παικτών του Μαυροβουνίου και κατέληξε στα δίχτυα για το 1 – 1.

Πάντως, πριν και μετά την επίτευξη των δύο γκολ χάθηκαν ευκαιρίες στη συνάντηση, με τους Αποστόλη Βούκουτο, Βασίλη Σπανό, Αρσένη Μπάγκα και Γρηγόρη Παπαμάνο από πλευράς φιλοξενουμένων, με το 1 – 1 ωστόσο να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Λάρισα 2012 (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Ιορδανίδης Ν., Φλώρος Αντ., Ιορδανίδης Δ., Φλώρος Π., Δημόπουλος (76΄ λ.τ Κίτσας Α.), Κίτσιος Π., Γκουτζαμπασούλης, Κίτσιος Δ., Ελιζόπουλος Γ. (65΄Φλώρος Ν.), Σκέντζας Π. (55΄Τσιτσόπουλος), Δόνος.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Γιάννης Σιάρκος): Μαγαζιώτης, Μπάγκας Δ., Σάπιος, Μπάγκας Κ., Μαντζαφούλης, Μούμος, Κολιοφούτης (15΄ λ.τ Παπαμάνος), Μπατζέλας Ν., Βούκουτος, Γαρουφαλιάς (42΄λ.τ Ακριβόπουλος), Σπανός (77΄Μπάγκας Α.).