Δεν εί(Χ)ε νικητή…

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στους Αγίους Αναργύρους, καθώς η ομώνυμη ομάδα ήρθε ισόπαλη με σκορ 2 – 2 με το Πουρνάρι, σε μία γεμάτη αναμέτρηση από γκολ…

Με αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του Γιώργου Παπαντωνίου έφθασε τους τρεις βαθμούς, ενώ το σύνολο του Μιχάλη Τζιατζιά που ανέλαβε το Πουρνάρι μεσοβδόμαδα, έχει πέντε βαθμούς.

Ο Ατρόμητος ήταν αυτός που μπήκε μπροστά στο σκορ, καθώς στο 25ο λεπτό ο Πασχάλης Μπακαρτζής κέρδισε με δυνατό σουτ τον Δημήτρη Ξεσφίγγη κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Αναγέννησης για το 1 – 0.

Η απάντηση από το Πουρνάρι ήρθε δέκα λεπτά μετά, με τον Γιώργο Ζιώγα, όπου με όμορφο σουτ από πλεονεκτική θέση πέτυχε το 1 – 1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 62ο λεπτό, οι Άγιοι Ανάργυροι πήραν και πάλι προβάδισμα, με το σουτ του Γιώργου Γάκη από έμμεσο φάουλ, όμως οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να κρατήσουν υπέρ τους το σκορ, αφού στο 75ο λεπτό ο Δημήτρης Γκαντόγλου σκόραρε από καλή θέση κι έτσι διαμόρφωσε το τελικό, 2 – 2.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιώργος Παπαντωνίου): Παυλόπουλος, Τίκας, Παύλου, Τσιφλίζογλου, Βιλανάκης, Γκούγκλας (82′ Πλιάγκας), Μπακαρτζής, Μούμος, Αμαρλαριώτης (73′ Ευαγγέλου), Ρουμελιώτης, Κουμπούρας (55′ Γάκης).

Αναγέννηση Πουρναρίου (Μιχάλης Τζιατζιάς): Ξεσφίγγης, Λέντιο (30′ λ.τ. Ζιώγας), Ζιούστης, Τζιόγκας, Ζαϊρές, Νεμπεγλέρας, Κανάκης (65′ Γκαντόγλου), Νικούλης, Κρητικός Μ., Γαρυφαλλόπουλος, Κώτσιας.