Δεν εί(Χ)ε νικητή…

Από ένα βαθμό πήραν σήμερα το μεσημέρι Λάρισα 2012 και Τύρναβος στο γήπεδο της Ραχούλας, με το συγκρότημα του Θοδωρή Στεργιάδη να σκοράρει στο πρώτο μέρος και την ομάδα των Τάκη Παραφέστα – Νίκου Αλεξούλη να φέρνει το ματς στα ίσια στην επανάληψη!

Το παιχνίδι διεξήχθη στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής και οι δύο ομάδες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας με το 1 – 1 να είναι και το τελικό σκορ.

Έτσι, το συγκρότημα του Θοδωρή Στεργιάδη έφθασε τους οκτώ βαθμούς και βρίσκεται στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, ενώ η ομάδα του Τυρνάβου έφθασε τους τέσσερις πόντους και βρίσκεται στην ενδέκατη θέση.

Στο 34ο λεπτό ο Δημήτρης Κίτσιος έβαλε τη Λάρισα 2012 σε θέση νικητή στο παιχνίδι με κεφαλιά ύστερα από την όμορφη σέντρα του Χρήστου Δαλαμπύρα. Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, η Λάρισα 2012 σημείωσε και δεύτερο τέρμα με τον Χρήστο Σελήνη, όμως ο πρώτος βοηθός κ. Νάκας είχε διαφορετική άποψη και ακύρωσε το τέρμα ως οφ σάιντ.

Στην επανάληψη τώρα και στο 57ο λεπτό, ο Τύρναβος έφερε το παιχνίδι στα ίσια με το ιδανικό τελείωμα και πλασέ του Στέλιου Πατσιωτού μετά τη κάθετη πάσα του Αποστόλη Λιάκου.

Μάλιστα, ο σύλλογος της Λάρισας 2012 θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλα τέρματα, όμως οι ευκαιρίες των Κώστα Τσιάκου, Χρήστου Δαλαμπύρα και Σωτήρη Νταή χάθηκαν κι έτσι το 1 – 1 ήταν το τελικό σκορ στη σημερινή συνάντηση.

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Μπρέλλας, Φλώρος Β., Κίτσιος Π., Φλώρος Βασ., Φλώρος Αντ., Μανακούσιος, Μολάς, Σελήνης (66′ Καραλής), Κίτσιος Δ. (46′ Νταής), Τσιάκος, Δαλαμπύρας.

Τύρναβος (Τάκης Παραφέστας – Νίκος Αργυρούλης): Γραβάνης, Καρακάνος, Αυλογιάρης, Γαλάνης, Καλέσης (66′ Μπάκος), Ντονούδης, Νάτσης, Λιάκος (73′ Γανός), Τζιόλας (86′ Κοκόμπελης), Πατσιωτός, Τσούτσας (56′ Γκαντρής).